W ramach innowacji ekologicznej w świetlicy odbywały się cały tydzień zajęcia, podczas których dzieci zabawiły się w ogrodników. Wiosna na dobre zawitała i budzi całą przyrodę do życia. Zachęca do obserwowania i wykonywania doświadczeń. Świetliczaki dowiedziały się jak wyglądają niektóre ogrodowe kwiaty i warzywa oraz jakich warunków potrzebują do wzrostu. Uczniowie założyli na parapecie kącik przyrody. Dzieci ochoczo zabrały się do pracy. Przygotowały glebę dla roślin. W doniczkach posiały nasiona rzeżuchy, koperku, szczypiorku i łąki kwietnej. Przesadzili skrzydłokwiaty. Przez kolejne tygodnie będziemy obserwować i pielęgnować mały świetlicowy ogródek. Wszyscy z niecierpliwością czekamy kiedy pojawią się zielone roślinki!

Trochę zaczekamy na efekty pracy. Jak się uda to przesadzimy łąkę kwietną na szkolne patio.