Nasza szkoła od kilku lat aktywnie uczestniczy w realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Trzymaj Formę!". Jest to inicjatywa polegająca na propagowaniu zdrowego stylu życia o unikalnym, dwukierunkowym podejściu propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Głównym celem jest zwiększenie świadomości uczestników programu dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie. Program pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i kształtuje ich prozdrowotne nawyki. Oparty jest na założeniu, że aktywny styl życia jest zdrowy, przyjemny, łatwo osiągalny i przystępny finansowo dla wszystkich, niezależnie od wieku, płci i aktualnej sprawności fizycznej. W ramach programu szkoła realizuje różne działania w formie godzin lekcyjnych, imprez szkolnych, wycieczek czy zawodów sportowych. Naszym celem jest promowanie zdrowego stylu życia, w szczególności uwzględniając tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Udział w realizacji tego programu umożliwia uczniom poszukiwanie i realizowanie własnych pomysłów prozdrowotnych i ma niewątpliwy wpływ na jego skuteczność.

załącznik 1
recepta na zdrowie, zbilansowana dieta

załącznik 2
ogólne informacje o żywieniu, warzywa i owoce