Od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Trzymaj Formę”. Głównym celem  tego projektu jest  zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie, propagowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży szkolnej w zakresie kształtowania właściwych nawyków żywieniowych i zwiększenie zainteresowania aktywnością podczas zajęć każdego dnia. Poprzez projekt zachęcamy uczniów do dokonywania właściwych żywieniowych wyborów i aktywnego spędzania wolnego czasu. Tym razem do realizacji zaplanowanych zadań włączyli się wszyscy uczniowie klas VI, VII i VIII. W marcu, w ramach tego programu, po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia. Test konkursowy zawierał 15 pytań w formie zamkniętej. Pytania obejmowały szeroki zakres wiedzy dotyczącej odżywiania i zdrowego stylu życia. Za każdą poprawną odpowiedź można było uzyskać 1 punkt. Maksymalnie można było zdobyć 15 punktów. Niestety nikomu nie udało się poprawnie rozwiązać całego testu. Dwie osoby uzyskały 14 punktów. Byli to: Weronika Szpakowska z klasy 7d i Tomasz Simkiewicz z klasy 8c. W konkursie ogółem uczestniczyło 233 uczniów.

Jeżeli chcesz poznać swój wynik - skontaktuj się z organizatorem konkursu (pani Beata Nowak) przez e-dziennik