Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to wydarzenie, które obchodzimy co roku 29 września. Pierwsza edycja tego czytelniczego święta odbyła się w 2001 roku. My obchodzimy je po raz trzeci. W tym roku uczniowie klasy 3c zaprezentowali, czyli głośno przeczytali, swoim kolegom i koleżankom z klas I-III wiersz Juliana Tuwima "Ptasie radio".
O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich szerszemu gronu społeczności szkolnej. Lektura  rozwija  wyobraźnię,  wzbogaca  słownictwo, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę i jest wspaniałym sposobem na spędzenie czasu.
Jak powiedziała Maria Dąbrowska „Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji". Mamy nadzieję, że czytanie książek będzie towarzyszyło naszym uczniom przez całe życie.