Dnia 12 października 2021r. już po raz szósty odbyły się w Namysłowie Wojewódzkie Przełajowe Biegi Sztafetowe Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych. Na starcie stanęło ponad 600 uczniów z województwa opolskiego. Uczniowie szkół podstawowych startowali na dystansie 800m, natomiast uczniowie reprezentujący szkoły ponadgimnazjalne biegali na dystansie 1200m. Każda drużyna składała się z 6 zawodników, a w każdej kategorii startowało kilkanaście zespołów. Zespoły walczyły o tytuł Mistrza Województwa i awans do finału krajowego. W ubiegłym roku nasze dziewczęta starsze zostały Mistrzyniami Województwa i miały reprezentować województwo na zawodach ogólnopolskich, ale zawody te w ostatniej chwili zostały odwołane ze względu na trwającą pandemię. W tym roku dziewczętom nie udało się powtórzyć ubiegłorocznego sukcesu i wywalczyły 10 pozycję w województwie. Chłopcy młodsi natomiast zajęli 11 miejsce.

Chłopcy młodsi przed startem.

Skład reprezentacji ( w kolejności zmian):

1.    Laura  Świerczek kl.8b – 1.35
2.    Oliwia Szczerba kl.8b – 1.44
3.    Wiktoria Leń kl.8e – 1.56
4.    Julia Szkudlarek kl.8b – 2.20
5.    Anna Maciąg kl.8b – 2.01
6.    Wiktoria Rajchel kl.8b – 1.44
7.    Nadia Ilnicka kl.8e – rezerwa
8.    Martyna Zygmunt kl.8d – rezerwa

1.    Maksymilian Bek kl.7b – 1.39
2.    Patryk Żymełka kl.5b – 1.41
3.    Jakub Długosz kl.5b – 1.49
4.    Fabian Bick kl.5b – 1.59
5.    Tadeusz Bryła kl.5a – 1.53
6.    Jan Piechaczek kl.7b – 1.44
7.    Krzysztof Świerczek kl.5a – rezerwa

Opiekun Beata Nowak

Start biegu chłopców młodszych.

Walka o dobrą pozycję.

Druga zmiana chłopców.

Ostatnia zmiana sztafety.

Dziewczęta starsze przed biegiem.

Start biegu dziewcząt.

Walka na trasie biegu.

Ostatnia zmiana sztafety dziewcząt.