Złote liście i czas ostatnich zbiorów w naszych ogródkach i na działkach to znak, że jesień w pełni. Z tej okazji w naszej szkole postanowiliśmy zorganizować "Dzień ziemniaka", który bez wątpienia jest symbolem obecnej pory roku. Za sprawą dekoracji na korytarzach i w salach lekcyjnych, na jeden dzień nasza szkoła stała się ziemniaczana. Uczniowie i nauczyciele przyglądali się mu z wielu naukowych perspektyw. Okazało się, że ziemniak nie musi być tylko gotowany czy pieczony, ale może stać się nawet bohaterem literackim. Na lekcji języka polskiego uczniowie pisali "Odę do ziemniaka". Z kolei na matematyce sprawdzali, ile jest ziemniaka w ziemniaku, wyliczając procentową ilość obierek. Lekcja fizyki pełna była doświadczeń za sprawą cieczy nienewtonowskiej przygotowanej ze skrobi ziemniaczanej i wody. Uczniowie chętnie chętni brali do rąk masę, która po chwili stawała się płynna i przy jej użyciu wykonywali wiele doświadczeń. Na lekcji biologii ziemniak był oglądany z wielu stron, a nawet i z bardzo bliska, bo przez mikroskop. Szkolna świetlica stała się galerią sztuki oczywiście z ziemniakiem w roli głównej. Atrakcji z okazji "Dnia ziemniaka" było co niemiara. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

Ziemniaczana rodzinka - dekoracja w sali lekcyjnej

Świetliczaki wykonują prace plastyczne związane z ziemniakiem

Uczniowie prezentują wykonane prace z motywem ziemniaka

Wystrój szkolnego korytarza - słowo „ziemniak” w różnych językach europejskich