Szanowni Państwo,

dziesięć lat temu uczniowie i nauczyciele naszej szkoły rozpoczęli najpiękniejszą lekcję historii - badanie losów Bohaterów, którzy żyją wokół nas. Za nami wiele spotkań, rozmów, wspólnych chwil. Każde zostanie w pamięci.
Rok temu marzyliśmy, aby w 2021 roku znów się spotkać. Niestety, po raz kolejny koronawirus zmienił nasze plany. Pragniemy jednak zapewnić o naszej pamięci. Pamiętamy i mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli znów spotkać się w atmosferze, którą tylko Państwo umiecie stworzyć.

Z okazji Święta Niepodległości życzymy zdrowia, dobrych dni i nieustającej ludzkiej życzliwości.

Z wyrazami szacunku w imieniu społeczności szkolnej
Dyrektor szkoły - Bożena Łotecka

Tekst na kartce (pisownia oryginalna)

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu.

I znów jestem bardzo mile zaskoczona pamięcią o nas Sybirakach.

Choć ten mijający rok nie pozwolił na spotkanie z Państwem i więzy rozluźniły się, bo też ubyło nas a do tego wiek nasz nie rozpieszcza, coraz bardziej brak sił na podejmowanie wyzwań.

Dziękując za pamięć i życzenia z okazji Święta Niepodległości.

Pragnę życzyć całemu Gronu Pedagogicznemu za poświęcenie czasu zawodowego, prywatnego i życzliwość względem nas.

Życzę wiele sukcesów zawodowych także w życiu prywatnym.

Z wielką estymą przesyła pozdrowienia

Emerytka - Sybiraczka

Honorata Filusz