W minioną sobotę dnia 5 marca 2022r., w naszej szkole od samego rana było gwarno i wesoło. Zwarta grupa chętnych przedszkolaków wzięła udział w wyczekiwanej i cieszącej się powodzeniem "Akademii Nauki i Zabawy" organizowanej cyklicznie od wielu lat w "Dziewiętnastce".

Pamiątkowe zdjęcie uczestników Akademii Nauki i Zabawy 2022

Uroczyste rozpoczęcie wydarzenia odbyło się w świetlicy - "Krainie Radości", gdzie wszystkich zgromadzonych serdecznie przywitała pani Dyrektor Bożena Łotecka. Krótkie preludium gospodarza szkoły stanowiło wstęp do świetnej zabawy. Dzieci miały okazję odkrywać swoje talenty, o których istnieniu mogły nawet nie wiedzieć. Pod czujnym okiem nauczycieli Dziewiętnastki, najmłodsi przemierzali szlaki pełne tajemnic, wiedzy i ukrytych niespodzianek. Rodzice bez obaw mogli pozostawić swoje pociechy pod opieką kadry szkoły. Dla zainteresowanych działalnością naszej placówki pozostawaliśmy otwarci na pytania i spostrzeżenia. W czasie oczekiwania na dzieci rodzice mogli skorzystać z kawiarenki, którą przygotował Samorząd Uczniowski naszej szkoły. W tym czasie dzieci odwiedziły „Królestwo Pitagorasa”, gdzie zmagały się z zadaniami matematycznymi. Rozwijały muzyczne i plastyczne zdolności na zajęciach „Kreatywnego malucha”. Odkrywały tajemnice w pracowni przyrodniczej, a podczas zajęć komputerowych zostały mistrzami robotyki. Radości i śmiechu nie było końca na zajęciach językowych. Każdy przedszkolaczek stał się również właścicielem podusi-przytulasi, którą samodzielnie wykonał w pracowni krawieckiej. Wiele radości sprawiły dzieciom również zajęcia ruchowe, gdzie mogły poczuć zajawkę sportowej rywalizacji, co oczywiste w duchu fair play z akcentem na dobrą zabawę. W trakcie Akademii wszystkie grupy zadaniowe spotkały się na poczęstunku w szkolnej stołówce, gdzie z pełnymi i uśmiechniętymi buziami dzieliły się między sobą przeżyciami.

Po przebyciu pełnego szlaku uczestnicy stali się pewniejsi siebie i z pewnością bogatsi o nowe doświadczenia. Zakończenie Akademii odbyło się w miejscu rozpoczęcia przygody. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i prezenciki-niespodzianki.

Docierające do nas w czasie wydarzenia informacje zwrotne w postaci dziecięcych uśmiechów, miłych słów i spostrzeżeń dorosłych utwierdzają nas w przekonaniu, że WARTO podejmować tego typu wyzwania, z myślą o potrzebach dzieci wkraczających w nowy etap edukacji!

Uczymy się w pracowni języka angielskiego.

Uśmiechnięte przedszkolaki na zajęcia w pracowni języka angielskiego.

Dyplomy za wzorowy udział w zajęciach.

W pracowni informatycznej - programowanie robota DOC.

Tańczące roboty mBoty zachęcają do kodowania robotów DOC.

Makey Makey w pracowni informatycznej - grające szklanki z wodą oraz owoce udające zwierzęta

W pracowni krawieckiej.

Pudełko ze skarbami krawieckimi.

Panie uczą jak wykonać ścieg prosty.

Przedszkolaki z uwagą obserwują działanie maszyny do szycia.

Mamy podusie - przytulasie.

Szczęśliwe przedszkolaki mają swoją przytulankę.

W pracowni matematycznej, główka pracuje.

Liczymy kropeczki biedroneczkom.

Jaką cyferkę kryją bałwanki?

Łapiemy muszki i uczymy się liczyć.

Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

W pracowni muzycznej rozbrzmiewa muzyka.

Przedszkolaki w tanecznym rytmie ruszają zwiedzać szkołę.

Dzieci tańczą, grają i śpiewają.

Jesteśmy muzykalni - prezentacja różnych instrumentów muzycznych.

Już potrafimy grać i śpiewać.

Na zajęciach plastycznych poznajemy kolory.

Wiosenne kwiaty gotowe!

Prezentacja pamiątkowych dyplomów.

Smaczny poczęstunek w szkolnej stołówce.

Eksperymentujemy w pracowni przyrodniczej.

Ciekawe doświadczenia pod czujnym okiem pani Eli.

Magia na zajęciach przyrodniczych.

Grupa przedszkolaków dumna z dyplomów.

Sportowe zmagania uczestników Akademii.

Rzut do kosza to nic trudnego.

Mali sportowcy - pamiątkowe zdjęcie.