"Chociaż wiele szkół istnieje w naszym mieście, ale Dziewiętnastka to jest właśnie ta…" – to pierwsze słowa hymnu PSP nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. Tradycją naszej szkoły jest organizowanie "dni otwartych" dla przyszłych pierwszoklasistów. W tym roku odbyły się one 17 marca 2022 roku.

Odwiedziło nas wielu przedszkolaków wraz z rodzicami, którzy mieli okazję uczestniczyć w atrakcjach przygotowanych przez grono pedagogiczne naszej szkoły.
Spotkanie rozpoczął program artystyczny przygotowany przez uczniów klas I – III. Następnie pani dyrektor Bożena Łotecka przedstawiła rodzicom wychowawców przyszłych klas pierwszych oraz bogatą ofertę edukacyjną PSP nr 19.
W tym czasie nasi najmłodsi goście zostali zaangażowani w szereg atrakcji. Były to: zabawy z robotami, doświadczenia chemiczne, warsztaty biologiczne oraz sala Mądrej Główki.

W tym roku PSP nr 19 ogłasza nabór do 4 klasy sportowej o profilu piłka siatkowa dziewcząt i piłka nożna chłopców oraz do klasy mistrzostwa sportowego o profilu badminton. W tym dniu dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach sportowych wraz z trenerami wymienionych dyscyplin.

Przygotowane były również zabawy językowe z języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Nasza szkoła ogłasza także nabór do klasy 7 językowej z językiem angielskim na rok szkolny 2022/23. Zapraszamy zainteresowanych szóstoklasistów!

Nasi goście mogli także podziwiać różne talenty uczniów naszej szkoły – prezentowane one były na "zielonej scenie".

Szkoła często angażuje się w akcje charytatywne. Został przygotowany kiermasz z ozdobami w kolorach flagi Ukrainy – dochód zostanie przekazany na potrzeby ukraińskich uchodźców.

Dla naszych gości otwarta była kawiarenka, w której można było skosztować domowych wypieków.

Dzieci odwiedził SpongeBob Kanciastoporty, z którym wszyscy chcieli przybić "dziewiętnastkę" i zrobić sobie zdjęcie.

Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Bardzo dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas.

Spotkanie w świetlicy, udział w programie artystycznym klas 1-3 PSP 19

Występ uczniów klas 1-3

Występ muzyczny klas 1-3 PSP 19

Warsztaty językowe