W środę 27 kwietnia 2022 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Języków Obcych "Stacje Językowe 2022". W konkursie udział wzięło 6 szkół podstawowych z Kędzierzyna-Koźla. Każdą szkołę reprezentowały 2-3 osobowe drużyny z klas V i VI. Naszych uczniów reprezentowali uczniowie klasy VI: Mateusz Maros, Karol Szpaczek i Michał Piotrowski. Uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności językowe poprzez zabawy i gry językowe. Było kolorowanie flag, kulturoznawcze koło fortuny, interaktywny escape room oraz językowe zabawy z balonami i piłką. Najlepszym zespołem okazali się reprezentanci PSP12, drugie miejsce przypadło duetowi z PSP5, na brązowym miejscu podium znaleźli się przedstawiciele PSP11. Wszystkich uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Uczestnicy konkursu STACJE JĘZYKOWE 2022

W organizację konkursu zaangażowane były uczennice klasy 8f dwujęzycznej PSP19: Oliwia Burda, Michalina Kosakowska, Maja Synoradzka, Magdalena Wolska, Julia Rams. Bardzo dziękuję za Waszą pasję do języków! Podziękowania również dla nauczycieli języków obcych PSP19.

Nagrody ufundowali: Urząd Miasta, CEWE, Nadleśnictwo Kędzierzyn-Koźle, Wydawnictwo Oxford University Press oraz sponsor prywatny.

Uczestnicy konkursu STACJE JĘZYKOWE 2022 oraz uczennice klasy dwujęzycznej 8f

Nagrody konkursowe - kubki z logo konkursu

Dekoracje i nagrody

Przywitanie uczestników konkursu