29 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Została ona przygotowana przez klasę 4b oraz uczniów z klas 4a i 5c. Akademię rozpoczął tradycyjny taniec - polonez w wykonaniu dzieci z klasy 4b i 4a. Dziewczynki ubrane były w tradycyjne sukienki.

Konferansjerzy przedstawili krótką historię, która doprowadziła do uchwalenia Konstytucji 3 maja. Potem aktorzy zagrali scenkę, w której król Stanisław August Poniatowski zatwierdził ten ważny dokument. Towarzyszył mu Marszałek Małachowski oraz lud Warszawy.

Na koniec głos zabrała pani dyrektor Bożena Łotecka, która podkreśliła, że uchwalenie Konstytucji 3 maja było bardzo ważnym wydarzeniem dla naszej ojczyzny. Przypomniała też dzieciom, że 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Poloneza czas zacząć... - tańczą czwartoklasiści.

Dziękujemy za gromkie brawa, którymi społeczność uczniowska nagrodziła artystów na zakończenie występu!

Chór szkolny przygotowany do występu.

Uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Wzruszające wiersze o Ojczyźnie.

Lekcja historii w wykonaniu klasy 4b.

Pani dyrektor Bożena Łotecka zachęca uczniów do radosnego świętowania.