Festyn pt.: „Złota jesień ze stowarzyszeniem Razem” już za nami. Miniona sobota dla mieszkańców osiedla Piastów upłynęła w rytmie piosenek znanych wykonawców w aranżacjach uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 i zaproszonych gości. Na scenie obok dzieci z PSP 19 wystąpiły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 24 oraz grupy taneczne z Domu Kultury Komes. Na przybyłych gości czekała moc atrakcji – malowanie twarzy, warsztaty z długopisami 3D, pokaz możliwości drukarki 3D, stoiska znanych i lubianych robotów edukacyjnych DOC oraz OZOBOT, stoiska z domowymi wypiekami, kawą, herbatą, swojskim smalcem z pajdą chleba, przetworami, roślinami, goframi, grochówką - krótko mówiąc same wspaniałości. Kolejna edycja festynu jesiennego potwierdza zaangażowanie społeczności szkolnej PSP 19 w proces integracji, budowania przyjaznych stosunków ze społecznością lokalną. Festyn po raz kolejny ukazał jak należy współpracować na linii szkoła – dziecko – rodzic. Dochód z festynu zostanie przekazany na strefę relaksu dla uczniów naszej szkoły.

Jesienna cza, cza, cza ... w wykonaniu klas pierwszych.

Stoisko ze swojskim smalcem jest gotowe.

Duże zainteresowanie na festynie. Jesteśmy zachwyceni.

Długopisy 3D wzbudzają ciekawość.

Pyszne ciasta i babeczki.

Drukarka 3D HITEM  na festynie.

Jesienny ogród przyciąga swoją kolorystyką.

Stoisko z domowymi przetworami.

Mini Pchli Targ z biżuterią.

Krasnale z PP 24 na scenie.

Szkolna maskotka z koszem pełnym słodyczy.

Wspólny taniec małych i dużych.

Komesiaki tańczą

Mieszkańcy osiedla dopisali, stoiska cieszą się powodzeniem.

Zespół Dance Kids pląsa na scenie.

Skarby jesieni w wykonaniu uczniów klasy 3c

Pani Jesień w wykonaniu uczniów klasy 2c

Roztańczone parasole z 3b

Pan wiceprezydent Wojciech Jagiełło zaszczycił swoją obecnością nasz festyn.

W radosnym rytmie zakończyliśmy udany festyn.