29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dlatego też starsze koleżanki oraz koledzy z klas trzecich tego dnia stanęli dzielnie na wysokości zadania i podczas jednej lekcji czytali młodszym kolegom utwory literatury dziecięcej. Pierwszaki oraz uczniowie klas drugich w skupieniu, uważnie słuchali czytanego tekstu, ponieważ po każdym z czytanych tekstów trzecioklasiści przeprowadzali mały quiz dotyczący wysłuchanych utworów literackich. Słuchacze spisali się na medal, doskonale odpowiadali na zadawane pytania. Pierwszy egzamin czytelniczy został zdany celująco. Uczniowie klas drugich obiecali, że za rok przygotują troszkę trudniejsze zagadki czytelnicze dla młodszych kolegów.

Dwie uczennice czytają książkę, w tle znajduje się tablica szkolna.

Święto zostało ustanowione przez Polską Izbę Książki w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży, współzałożycielki „Płomyka”. Głównymi beneficjentami tego święta są dzieci. Głośne czytanie stymuluje ich rozwój, pobudza wyobraźnię i wzbogaca słownictwo. Jest też wspaniałą formą wspólnie spędzonego czasu, która pomaga w budowaniu więzi z dzieckiem.

Uczeń w żółtych spodniach siedzi na niebieskim krześle, czyta książkę.

Uczeń siedzący na krześle prezentuje uczniom ilustrację książki.