18 października odbyło się uroczyste pasowanie i ślubowanie klas pierwszych. Na ten dzień nasze pierwszaki czekały od dawna. W uroczystości brali udział uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami, dyrektor szkoły Pani Bożena Łotecka, wicedyrektor Pani Małgorzata Simańczuk oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Bartosz Wach, jak również rodzice oraz zaproszeni goście.
Na początku uroczystości nasi najmłodsi uczniowie podziękowali Paniom z przedszkola za trud włożony w ich przygotowanie do nauki w szkole wręczając im piękne róże. Głos zabrała również Pani Dyrektor Bożena Łotecka życząc pierwszoklasistom pięknej podróży poprzez kolejne lata nauki w naszej szkole. Również Przewodniczący Rady Rodziców Pan Bartosz Wach skierował kilka ciepłych słów w kierunku naszych milusińskich.
Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali się w krótkim programie artystycznym. Przywitali zebranych gości w sześciu językach: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim oraz ukraińskim. Pięknie śpiewali, również w języku angielskim, recytowali wiersze, wykazując się ogromną wiedzą o Polsce.
Po części artystycznej nastąpił najważniejszy punkt uroczystości. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Bożena Łotecka dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!
Na koniec uroczystości pierwszoklasiści wręczyli Pani Dyrektor 35 herbacianych róż, jako symbol 35-lecia, które w tym roku obchodzi nasza szkoła. Wzruszeniom i zachwytom nie było końca.
Wychowawczynie wręczyły dzieciom upominkowe książki oraz dyplomy. Wszyscy wykonali pamiątkowe zdjęcia. Po skończonej akademii nasi najmłodsi uczniowie udali się jeszcze na słodki poczęstunek zorganizowany przez swoich rodziców.
To było niezapomniane pasowanie oraz ślubowanie. Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!