W ramach projektu "Laboratoriów Przyszłości" w naszej szkole powstała pracownia krawiecka. Od października ruszyły zajęcia krawieckie, które są okazją do zdobywania przez dzieci nowych umiejętności przydatnych w życiu codziennym.
Na zajęciach uczniowie poznają szycie od podstaw: od szycia ręcznego, czyli rozwoju umiejętności posługiwania się igłą i nitką do nauki szycia na maszynie.

Szycie prócz rozwoju manualnego daje masę innych zalet takich jak budowanie własnej wartości i pewności siebie. Gdy dzieci szyją, uczą się także działania wielozadaniowego, skupienia i współpracy. To wartości, które przydają się na każdym etapie życia. Zajęcia mają też zachęcić młodych ludzi do innego, aktywnego spędzania czasu wolnego.

Witamy w pracowni krawieckiej.

Mini maszyny do szycia przygotowane do pracy.

Poznajemy fakturę, kolory i miękkość tkanin.

Prasujemy żelazkiem wybraną tkaninę.

Uczymy się fachu.

Józio z koleżankami w ferworze pracy.

Już umiemy operować igłą i nitką.

Czas na zasłużoną przerwę w pracy.

Robimy igielniki.