Spotkanie biblioteczne dla pierwszoklasistów wprowadzające uczniów w świat książek, czytania i biblioteki szkolnej połączone z uroczystością pasowania na czytelnika, odbyło się 23 stycznia 2023 roku. Aby zdobyć tytuł czytelnika, uczniowie klas pierwszych musieli wykazać się zdobytą wiedzą dotyczącą etapów powstawania książki i wspólnie odtworzyć ciąg zdarzeń z przygotowanej rozsypanki na tablicy magnetycznej. Zdali również egzamin na temat: czym różni się księgarnia od biblioteki, jakie poznaliśmy rodzaje bibliotek i w jaki sposób powinniśmy dbać o książki. Po wykazaniu się wiedzą pierwszoklasiści zostali oficjalnie pasowani na czytelnika i zaproszeni do wypożyczania.

Pasowanie na czytelnika - pamiątkowe zdjęcie klasy 1c.

W prezencie pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe książki pt. "Pierwsze abecadło" wydane przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach kampanii "Mała książka – wielki człowiek". Kampania ma na celu przypominać o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Trzeci etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

Pasowanie na czytelnika - pamiątkowe zdjęcie klasy 1b.

Pasowanie na czytelnika - pamiątkowe zdjęcie klasy 1a.