W środowe popołudnie 15 marca 2023 roku w naszej szkole zrobiło się niezwykle gwarno i radośnie.  A wszystko to za sprawą corocznie organizowanych dni otwartych szkoły, podczas których przyszłoroczni pierwszoklasiści, czwartoklasiści oraz siódmoklasiści mieli możliwość aktywnego uczestniczenia w wielu różnorodnych pokazach i warsztatach przybliżających naszą placówkę.

Uroczyste otwarcie spotkania nastąpiło na sali gimnastycznej - rozpoczęło je wystąpienie artystyczne uczniów klas I-III. Dzieci zaprezentowały swoje liczne talenty - były śpiewy w języku polskim i angielskim, recytacja wierszy oraz gra na instrumentach. Następnie zebranych rodziców serdecznie powitała pani dyrektor Bożena Łotecka, przedstawiła wychowawców przyszłych klas pierwszych oraz bogatą ofertą edukacyjną szkoły.

W tym czasie najmłodsi, pod czujnym okiem kadry pedagogicznej, odwiedzali niezwykle ciekawe sale oraz stoiska.  Korzystali z licznych atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i specjalistów szkoły. Dzieci odkrywały tajemnice świata nauki w gabinecie przyrodniczym, w którym czekały na nich doświadczenia z chemii, fizyki i biologii - bańki mydlane, lampa-lawa czy maszyna elektrostatyczna. Rozwijały zdolności językowe z angielskiego, francuskiego, niemieckiego, włoskiego oraz  umiejętności plastyczne.  Ćwiczyły spostrzegawczość na stoisku "Sokole Oko" oraz logiczne myślenie w kąciku "Łamigłówki mądrej główki". Z dużym zaciekawieniem spotkały się warsztaty w pracowni krawieckiej, w której chętne osoby mogły samodzielnie uszyć ozdobny worek. Miłośnicy sportu mogli spróbować swoich sił podczas zajęć ruchowych – na sali gimnastycznej czekali na nich starsi koledzy z klasy siatkarskiej i badmintonowej, by wprowadzić ich w tajniki danej dyscypliny. W ramach promocji zdrowego stylu życia, w myśl projektu "Trzymaj formę", został przygotowany kącik ze zdrowymi przekąskami. Szczególnym zainteresowaniem odwiedzających cieszyło się również stoisko z watą cukrową oraz balonami.

Nie zabrakło oczywiście "zielonej sceny", na której swoje talenty prezentowali uczniowie naszej szkoły. Na gości czekały również pyszne, domowe wypieki, które można  było skosztować w naszej  kawiarence.

Dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły ten dzień był wyjątkowy. Dziękujemy wszystkim gościom za spędzenie z nami tego czasu.

Uwaga! W tym roku PSP 19 ogłasza nabór do 4 klasy sportowej o profilu piłka siatkowa i piłka nożna chłopców oraz do klasy mistrzostwa sportowego o profilu badminton. Z myślą o pasjonatach języków obcych nasza szkoła ogłasza także nabór do klasy siódmej  językowej z językiem angielskim na rok szkolny 2023/24. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych uczniów! Warto nawiązać z nami trwałą relację!