Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

A A A

Przedmiotem konkursu jest wykonanie lapbooka na temat: "Memosłówka, czyli angielski, niemiecki, francuski i włoski w skojarzeniach".

Uczestnik wybiera dowolny język obcy, który jest nauczany w naszej szkole (język angielski, język niemiecki, język francuski, język włoski).  

Uczniowie klas I-IV oraz V-VI piszą słówko w danym języku oraz słowo polskie jako skojarzenie. 

Np. Hen – kura, polskie skojarzenie (daleko) + obrazek (kura uciekająca hen)

Uczniowie kl. VII-VIII - słowo-tłumaczenie - skojarzenie-obrazek-humorystyczna historyjka

kl. I-IV - 3 słówka, kl. V-VI - 5 słówek, kl. VII-VIII - 7 słówek

Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj (plik pdf, 500kB)

Serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w III edycji ogólnopolskiego konkursu na projekt koszulki promującej język francuski pt. "La France sur mon T-shirt".

Organizatorami konkursu są III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie i SP 29 im. Adama Mickiewicza w Lublinie we współpracy ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce PROF-EUROPE oddział Lublin. Konkurs objęty jest patronatem Instytutu Francuskiego w Warszawie.

Konkurs jest dwuetapowy, każda szkoła ma prawo przesłać 5 prac do etapu ogólnopolskiego. Wyniki Konkursu zostaną opublikowane na stronie III LO w Lublinie nie później niż do dnia 9 stycznia 2023 roku.

Uczniów klas 7 i 8 zachęcamy do udziału w konkursie: "Wiedza o zawodach rzemieślniczych" W tym filmie  instruktażowym znajdziecie opis całej rejestracji, aktywacji konta, logowania się do platformy z bazą wiedzy oraz konkursu próbnego i właściwego.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu rzemiosła, a także zintegrowanie uczniów z organizacją cechową oraz promowanie dualnego systemu nauki. Tematyka konkursu obejmuje wiedzę z zakresu zawodów rzemieślniczych m.in.: fryzjer, murarz-tynkarz, cukiernik, piekarz, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik, elektryk,... itd. Kod dla naszej szkoły został przekazany wszystkim uczniom klas 7-8.

plakat konkursowy - tekst z obrazka w artykule

Za kilka dni cały świat opanuje mundialowa gorączka. Już w tej chwili piłkarskie święto zawładnęło myślami niejednego kibica. A gdyby tak przelać je na papier? I oprócz tego połączyć przyjemne z pożytecznym? Platforma edukacyjna Dyktanda.pl proponuje taką możliwość, organizuje bowiem konkurs w piłkarskim klimacie! 

Całość będzie składała się z dwóch części. Najpierw, w fazie grupowej, każdy miłośnik piłki nożnej będzie mógł podzielić się swoimi marzeniami lub przewidywaniami - czyli przygotować dyktando opowiadające o dowolnym meczu polskiej reprezentacji na tegorocznym mundialu. Swoje teksty można przesyłać tutaj.

Następnie, dzień przed każdym meczem polskiej reprezentacji, organizowany będzie finał, polegający na rozwiązywaniu zwycięskiego dyktanda o danym meczu naszej kadry. 

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com