Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

A A A

Uwaga - organizatorzy zmienili harmonogram konkursu. Poniżej nowe daty:

Harmonogram Informatycznego Konkursu BÓBR - szczegóły poniżej

Konkurs będzie odbywał się w szkolnych pracowniach komputerowych. Liczba uczestników ograniczona jest ilością szkolnych komputerów w pracowniach.

Kategoria JUNIOR (klasy 7-8) - konkurs 16 listopada, godz. 12:00 - 13:00 (zgłoszenia do 15 listopada)

Kategoria BENJAMIN (klasy 4-5-6) - konkurs 17 listopada, godz. 12:00 - 13:00 (zgłoszenia do 16 listopada)

Kategoria SKRZAT (klasy 1-2-3) - konkurs 18 listopada, godz. 12:00 - 13:00 (zgłoszenia do 17 listopada)

Zgłoszenia przyjmujemy przez e-dziennik (szczegóły w rozwinięciu artykułu).

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w III edycji ogólnopolskiego konkursu na projekt koszulki promującej język francuski pt. "La France sur mon T-shirt".
Organizatorami konkursu są III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie i SP 29 im. Adama Mickiewicza w Lublinie we współpracy ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce PROF-EUROPE oddział Lublin. Konkurs objęty jest patronatem Instytutu Francuskiego w Warszawie.
Prace konkursowe należy nadsyłać do 20 listopada 2021 roku (decyduje data stempla pocztowego) na podany w rozwinięciu artykułu adres.
Wyniki Konkursu zostaną opublikowane na stronie III LO w Lublinie nie później niż do dnia 20 grudnia 2021 roku.
Liczymy na wasz udział.

Tematem konkursu jest wykonanie ilustracji związanej z bohaterami wybranej postaci z baśni. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV- VIII. Cele konkursu:

  • - promocja nauki języków obcych wśród uczniów szkoły podstawowej oraz wdrożenie uczniów do samodzielnego poszukiwania informacji, korzystania z różnych źródeł komunikacji;
  • - kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez czytelnictwo i prace plastyczne;
  • - rozwijanie umiejętności i zdolności plastycznych wśród dzieci;
  • - popularyzowanie i przypomnienie baśni obcojęzycznych.

To już 7 edycja tego cieszącego się dużym zainteresowaniem konkursu, tym razem na temat "Portrait". Według słownikowej definicji portret, to „artystyczny wizerunek konkretnej osoby lub grupy osób, ukazujący niekiedy cechy charakteru portretowanych”. Portret może być komiczny, dwuznaczny, symboliczny czy przenośny. Portret to nie tylko twarz jakiejś osoby. Wiele innych planów jest także akceptowanych. Najważniejszymi elementami jednak w portrecie jest opowiedziana historia i zawarte w nim emocje.
Jaki jest więc francuski "portrait" dla młodych ludzie uczących się francuskiego? Czekamy na artystyczne zdjęcia osób, grup przyjaciół, ale i całych klas, na których pojawią się trzy charakterystyczne dla Francji kolory i które opowiedzą nam jakąś historię o portretowanych. Istnieje oczywiście całkowita wolność interpretacji tematu konkursu.
Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży w trzech kategoriach wiekowych poczynając od 4 klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy liceum lub technikum.
Fotografie (max 5 na uczestnika) należy przesłać do niedzieli 17 października 2021 tylko w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w regulaminie, który można przeczytać w rozwinięciu artykułu.
Organizatorem konkursu jest II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdyni. Patronat nad konkursem objął Instytut Francuski w Polsce i Prezydent Miasta Gdynia.

O recyklingu słyszał już chyba każdy. Inaczej sprawa ma się z upcyklingiem. Czym dokładnie jest upcykling? To coś więcej niż recykling. Upcykling, to forma powtórnego przetwarzania odpadów, w wyniku którego powstają wysokiej jakości przedmioty użytkowe, a często też prawdziwe dzieła sztuki. Inaczej mówiąc, upcykling jest nadaniem nowego życia starym, niepotrzebnym przedmiotom lub odpadom.

Plakat - wszystkie istotne informacje są w tekście

Ideę upcyklingu bardzo chwalą sobie światowi designerzy, ale – co bardzo ważne – każdy z nas może się takim designerem stać. Wystarczy tylko kilka odpadów, szczypta inspiracji i odrobina wyobraźni. Dlatego w ramach przypadającej w trzeci weekend września międzynarodowej kampanii "Sprzątanie Świata" (ang. Clean Up the World), zachęcam Was wszystkich do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym na wykonanie EKO ozdoby. Postawcie na Waszą kreatywność i wyobraźnię. Ufam, że to właśnie dzięki nim powstaną niepowtarzalne i przy tym naprawdę piękne przedmioty: dekoracje, akcesoria, dodatki, czy też obrazy i rzeźby. Na Wasze prace czekam do 30 września. Natomiast 20, 21 i 22 września na 9. godzinie lekcyjnej, zapraszam wszystkich chętnych do sali E23, gdzie wspólnie będziemy chcieli wykonać EKO mozaikę z plastikowych nakrętek.