O recyklingu słyszał już chyba każdy. Inaczej sprawa ma się z upcyklingiem. Czym dokładnie jest upcykling? To coś więcej niż recykling. Upcykling, to forma powtórnego przetwarzania odpadów, w wyniku którego powstają wysokiej jakości przedmioty użytkowe, a często też prawdziwe dzieła sztuki. Inaczej mówiąc, upcykling jest nadaniem nowego życia starym, niepotrzebnym przedmiotom lub odpadom.

Plakat - wszystkie istotne informacje są w tekście

Ideę upcyklingu bardzo chwalą sobie światowi designerzy, ale – co bardzo ważne – każdy z nas może się takim designerem stać. Wystarczy tylko kilka odpadów, szczypta inspiracji i odrobina wyobraźni. Dlatego w ramach przypadającej w trzeci weekend września międzynarodowej kampanii "Sprzątanie Świata" (ang. Clean Up the World), zachęcam Was wszystkich do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym na wykonanie EKO ozdoby. Postawcie na Waszą kreatywność i wyobraźnię. Ufam, że to właśnie dzięki nim powstaną niepowtarzalne i przy tym naprawdę piękne przedmioty: dekoracje, akcesoria, dodatki, czy też obrazy i rzeźby. Na Wasze prace czekam do 30 września. Natomiast 20, 21 i 22 września na 9. godzinie lekcyjnej, zapraszam wszystkich chętnych do sali E23, gdzie wspólnie będziemy chcieli wykonać EKO mozaikę z plastikowych nakrętek.

Upcykling, czyli coś z niczego. Daj drugie życie z pozoru niepotrzebnym odpadom. Nie wyrzucaj! Wykorzystaj!

Wasz pan z geografii.