Tematem konkursu jest wykonanie ilustracji związanej z bohaterami wybranej postaci z baśni. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV- VIII. Cele konkursu:

• - promocja nauki języków obcych wśród uczniów szkoły podstawowej oraz wdrożenie uczniów do samodzielnego poszukiwania informacji, korzystania z różnych źródeł komunikacji;
  • - kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez czytelnictwo i prace plastyczne;
  • - rozwijanie umiejętności i zdolności plastycznych wśród dzieci;
  • - popularyzowanie i przypomnienie baśni obcojęzycznych.

Regulamin konkursu szkolnego:

1. Każdy uczeń z klas IV-VIII może wykonać maksymalnie jedną pracę.
  2. Technika pracy jest dowolna: kukiełka lub pacynka, rysunek kredką, obrazek malowany farbami, origami, wydzieranka, wyklejanka, collage (kolaż)- do wyboru.
  3. Format prac plastycznych A4 albo A3.
  4. Prace powinny być podpisane imieniem, nazwiskiem, klasą (z tyłu pracy)oraz tytułem baśni i nazwą bohatera (z przodu pracy).
    Tytuł baśni proszę zapisać w wersji oryginalnej.
  5. Kryterium oceny będą:
    • trafność i poprawność ukazania tematu pracy;
    • jakość wykonania;
    • oryginalność i pomysłowość;
  6. Prace należy dostarczyć do dnia: 30 XI 21r. Prace dostarczamy do nauczycieli uczących języka obcego.
  7. Konkurs zostanie rozstrzygnięty: 3 XII 21r.
  8. Najlepsze prace zostaną wyeksponowane w szkole, na szkolnym FB, na stronie internetowej szkoły.
  9. Dla zwycięzców przewidziane są uwagi pozytywne, dyplomy i drobne upominki.