Nauczyciele sekcji dwujęzycznej II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Gdyni zapraszają uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz klas 1-5 szkół średnich do udziału w VIII Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym „Bleu Blanc Rouge 2022”.

Temat tegorocznego konkursu brzmi „Voyage, voyage”. Tytuł nawiązuje oczywiście do piosenki Desireless z 1987 roku. Plany na podróż, akcesoria podróżne, miejsca jej początku i końca, podróż sentymentalna, podróż wyimaginowana, to tylko niektóre z możliwych interpretacji tematu. Czekają na artystyczne zdjęcia, na których pojawią się trzy charakterystyczne dla Francji kolory i które opowiedzą nam historię jakiejś podróży. Istnieje całkowita dowolność interpretacji tematu konkursu.

Fotografię lub fotografie (max 5 na uczestnika) należy przesłać do piątku 21 października 2022 tylko w formie elektronicznej. Regulamin konkursu i karta zapisu poniżej.

VIII Ogólnopolski Frankofoński Konkurs Fotograficzny Bleu Blanc Rouge 2022