Z okazji amerykańskiego święta Dziękczynienia „THANKSGIVING”, które w tym roku obchodzi się 24 listopada, zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w dwóch konkursach "Thankful tree" ("Drzewko wdzięczności") oraz "Poem of gratitude" ("Wiersz wdzięczności").  Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: I –IV oraz V- VIII.

Konkursy mają na celu:

- rozszerzenie słownictwa z języka angielskiego,

- tworzenie wypowiedzi pisemnych, wyrażanie uczuć,

- promowanie ważnych wartości w życiu człowieka,

- rozwijanie kreatywności.

Konkurs „Thankful tree” („Drzewko wdzięczności”):

- zrób drzewko wdzięczności w dowolnej technice (plastelina, gałązki, papier, tektura, bibuła, kapsle, makieta, itd.)

- umieść na drzewku zwroty wdzięczności „ I AM THANKFUL FOR…”  (Jestem wdzięczny za)

Konkurs „POEM OF GRATITUDE” („Wiersz wdzięczności”):

- napisz jeden krótki wierszyk w języku angielskim, w którym wyrażasz swoją wdzięczność (bliskim osobom, wdzięczność dla miejsca, przyrody, zwierząt, itd.),

- opraw swój wiersz obrazkami, dekoracjami.

W  grupach starszych VII–VIII,  wiersz powinien zostać napisany według schematu:

NOUN – GRATITUDE for  (dla kogo wdzięczność, rzeczownik)

ADJECTIVE and ADJECTIVE – Eternal and everlasting (przymiotniki)

DOING – Making you happy (Twoje odczucia )

LIKE – Like love you need (Jak…)

IF – If you would feel a deep sense of the feeling (Gdyby…)

Nauczyciele języka angielskiego PSP 19 czekają na prace  do 22 LISTOPADA,  do godziny 12:00.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!