Niedawno obchodziliśmy "Code Week", w grudniu będziemy świętować "Godzinę Kodowania". By nie wyjść z wprawy proponujemy listopadowy udział w szkolnym konkursie informatyczno-krajoznawczym. Bawcie się dobrze, poznawajcie Polskę i wybrane szyfry, a przy okazji zdobywajcie piątki z informatyki.

Na czym polega zadanie konkursowe?

1. Zapoznaj się z opisami 55 ciekawych miejsc w naszym kraju (kartki z opisami wiszą na szybach łącznika prowadzącego do szkolnego sklepiku)

2. Wybierz 10 miejsc (oprócz przykładowego miejsca nr 3), które najbardziej chciałbyś zobaczyć czy zwiedzić.

3. Ułóż po jednym pytaniu do każdego wybranego miejsca i zapisz do każdego pytania jednowyrazową odpowiedź.

4. Zapoznaj się z podanymi szyframi, zrozum jak działają (kartki z szyframi wiszą na szybach łącznika - znajdziesz tam opis działania z przykładami)

5. Każdą odpowiedź zakoduj innym szyfrem.

Przygotuj kartę odpowiedzi wg poniższego wzoru - przepisz ręcznie lub wydrukuj
KARTA ODPOWIEDZI - plik pdf, 410 KB

Wypełnioną kartę oddaj swojemu nauczycielowi informatyki najpóźniej do 25 listopada. Wszystkie poprawne odpowiedzi zostaną nagrodzone oceną bardzo dobrą (za dodatkową aktywność). Znajomość tych szyfrów przyda się w kolejnym, mikołajkowym konkursie!

Cele konkursu:

- uczeń poznaje swój kraj

- uczeń potrafi wymienić ciekawe miejsca w Polsce i na świecie

- uczeń kształci umiejętność czytania ze zrozumieniem

- uczeń rozwija umiejętność logicznego myślenia

- uczeń potrafi korzystać z szyfrów (szyfruje i deszyfruje) teksty

POWODZENIA!