"Chociaż wiele szkół

to jest właśnie ta!..."

Ponad 35 lat żywej historii,
    obecnie o
    koło 600 uczniów, 70 nauczycieli.

Obejrzyj naszą stronę i zobacz
    co wyróżnia PSP 19
    w gronie miejskich placówek.

• Stowarzyszenie
    Stowarzyszenie "RAZEM"

Przy PSP 19 działa Stowarzyszenie "RAZEM",
    które aktywnie integruje lokalne środowisko
    wokół spraw związanych
    z edukacją młodego pokolenia.

Nasze Stowarzyszenie systematycznie realizuje
    różne przedsięwzięcia mające na celu
    pozyskanie funduszy na swoją działalność.

Na zdjęciu: Występ uczniów podczas
    Festynu Jesiennego Stowarzyszenia "RAZEM".

Samorząd Uczniowski

Szkoła od najmłodszych lat uczy społecznego zaangażowania, aktywnej postawy życiowej. Działa w niej Samorząd Uczniowski (w klasach I-III i IV-VIII), który organizuje wiele szkolnych imprez, konkursów, prowadzi różne zbiórki - systematycznie zachęca całą społeczność uczniowską do podejmowania działań na rzecz wspólnego dobra.

Na zdjęciu: Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez Samorząd Uczniowski.

Klasa dwujęzyczna z językiem angielskim

W roku szkolnym 2019/20 powstała klasa dwujęzyczna z językiem angielskim.

Zwiększona liczba godzin języka, niektóre przedmioty prowadzone po angielsku, pozwalają uczniom dobrze przygotować się do dalszej nauki w klasie dwujęzycznej szkoły średniej oraz dają możliwość zdobycia certyfikatów potwierdzających wysokie kompetencje językowe.

Na zdjęciu: Klasa językowa 7d.

Klasy mistrzostwa sportowego - profil badminton

Od kilku lat w naszej szkole działają klasy mistrzostwa sportowego o profilu badminton. Uczniowie tych klas biorą udział w turniejach badmintona w kraju i zagranicą. Wielu z nich, w swoich kategoriach wiekowych, jest w ścisłej czołówce zawodników uprawiających tę dyscyplinę.

Na zdjęciu: Zawodnicy z trenerami na jednym z wielu wyjazdowych turniejów.

Siatkarskie klasy mistrzostwa sportowego

Nasze miasto związane jest z siatkówką. Nie mogło jej zabraknąć w placówce z bogatą tradycją sportową.

W klasach mistrzostwa sportowego o profilu piłka siatkowa wszyscy młodzi pasjonaci tej dyscypliny mogą rozwijać swój talent siatkarski, mają szansę osiągania sukcesów, często biorąc udział w różnych zawodach sportowych.

Na zdjęciu: Uczniowie siatkarskiej klasy mistrzostwa sportowego.

• Międzynarodowy Turniej Siatkarski
    Międzynarodowy Turniej Siatkarski "KOZIOŁEK"

Tradycją naszej szkoły stała się już organizacja Siatkarskiego Turnieju "KOZIOŁEK". Bierze w nim udział coraz więcej zespołów, nie tylko z Polski.

To ogromne przedsięwzięcie możliwe jest dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i sympatyków naszej szkoły. Zawsze cieszy się sporym zainteresowaniem.

Na zdjęciu: Uczestnicy jednej z edycji "KOZIOŁKA".

Imprezy środowiskowe dla przedszkolaków

Naszą szkołę wyróżnia również bardzo dobra współpraca z okolicznymi przedszkolami. Dzieci mają wiele okazji by poznać wcześniej przyszłą szkołę.

Obchody Dnia Przedszkolaka, Akademia Przedszkolaka, bal karnawałowy dla przedszkoli, festiwal muzyczny Trele-Morele oraz "Tańcowała Igła z Nitką", zajęcia "Poeksperymentuj ze mną mamo, tato...", Dzień Otwartych Drzwi, zajęcia sportowe... przybliżają dzieciom szkołę.

Ważna data
2019-09-20