Caritas Diecezji Opolskiej

ul. Szpitalna 5a, 45-010 Opole

tel.: +48 77 453 12 41, +48 77 453 12 42, fax: 48 77 453 12 39

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www. caritas.diecezja.opole.pl

L.dz. U/82/2022                Opole, dnia 17.11.2022.

ul. Mieszka I 4

47-232 Kędzierzyn-Koźle

Szanowni Pedagodzy i Rodzice,

Kochane dzieci,

Caritas Diecezji Opolskiej potwierdza przyjęcie darowizny w postaci zabawek i słodyczy dla dzieci.

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Waszym życzeniem zabawki trafią już do dzieci - ofiar wojny w Ukrainie, które przebywają na terenie diecezji opolskiej.

W Opolu, Caritas Diecezji Opolskiej wydaje uchodźcom pomoc rzeczową. Otrzymują życzliwość, artykuły higieniczne, środki czystości. W kolejce czekających na pomoc spotykamy bardzo wiele dzieci.

Są w różnym wieku; od kilku miesięcy do kilkunastu lat, niektóre są jeszcze w wózkach. Przy dzieciach są tylko mamy bo tatusiowie musieli pozostać w Ukrainie i bronić ojczyzny. Wszystkie dzieci, które uciekły z Ukrainy do Polski są bezpieczne.

Nie mogły jednak zabrać ze sobą swoich zabawek. W walizkach mogły pomieścić tylko najpotrzebniejsze rzeczy, głównie ubrania.

Serdecznie dziękujemy Wam za to, że podzieliłyście się z rówieśnikami z Ukrainy swoimi zabawkami: lalkami, misiami, klockami, samochodzikami, tym wszystkim co kiedyś sprawiło Wam radość, a teraz ucieszy Waszych kolegów i koleżanki.

Składamy wam wyrazy uznania i bardzo dziękujemy za udział w zbiórce podarunków.

Ks. dr Arnold Drechsler

Dyr. Caritas Diecezji Opolskiej