Od 17 maja można składać wnioski o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. Ustalony przez Ministra Edukacji i Nauki harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.

Szczegółowy harmonogram przedstawiamy poniżej.

Zadaniem uczestnika jest udzielenie odpowiedzi na pytanie "Dlaczego chcesz być uczniem II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w K-Koźlu".

Uczestnik, którego praca zdobędzie najwięcej głosów komisji konkursowej, otrzyma paczkę gadżetów szkolnych, ulgę uczniowską "Tydzień bez pytania" do wykorzystania w dowolnym momencie pierwszego roku nauki oraz firmową bluzę #LOIIKK.

Konkurs trwa do 30.06.2021.

Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodzice z pewnością właśnie teraz zastanawiają się, jaką szkołę średnią wybrać. Jedną z popularniejszych opcji jest wybór klasy o profilu wojskowym. Warto wybrać taką, którą rekomenduje Ministerstwo Obrony Narodowej, bo program nauczania jest oparty o aktualne szkolenie wojskowe, a po jej ukończeniu absolwenci mają możliwość zostać żołnierzami. W całym kraju jest prawie 200 takich ofert.

Na początek warto sprawdzić, gdzie jest najbliższa szkoła, które bierze udział w projektach edukacyjnych MON. Biuro do spraw Programu "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej", które koordynuje programy Ministerstwa, opracowało specjalne narządzie, które to ułatwi. To interaktywna mapa, na której można znaleźć przydatne dane: adresy, telefony, e-maile oraz informację, w jakim projekcie szkoła uczestniczy.