Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

A A A

Doradca zawodowy przekazuje ważne informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Prosimy o zapoznanie się:

ZASADY REKRUTACJI

TERMINARZ REKRUTACJI

W trakcie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę oceny z 4 przedmiotów wymienionych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej. Zawsze są to oceny z języka polskiego i matematyki oraz dodatkowo z dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych ustalonych przez dyrektora danej szkoły jako  brane  pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do konkretnego oddziału tej szkoły. Są one oczywiście różne dla różnych szkół, a bywa, że także dla różnych oddziałów w tej samej szkole. 

Zamieszczamy wykaz tych przedmiotów dla poszczególnych szkół ponadpodstawowych w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.
(dokument pdf, 115 KB)

Szkoły ponadpodstawowe planują w najbliższym czasie mnóstwo działań promocyjnych oraz inicjatyw umożliwiających ósmoklasistom lepsze poznanie szkół, ich oferty  edukacyjnej,  atmosfery, bazy lokalowej itd. Znajdziecie wśród nich festiwale nauki, seminaria, konkursy i wiele innych. Śledząc strony internetowe szkół oraz ich profile w mediach społecznościowych, na pewno nie przegapicie informacji o tych wydarzeniach. 

W szkołach ponadpodstawowych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego planowane są oczywiście także DNI OTWARTE. Poniżej zamieszczamy informacje o planowanych terminach tych wydarzeń. Bardziej szczegółowych informacji szukajcie na plakatach informacyjnych i na oficjalnych kanałach placówek.

Ósmoklasiści i ich rodzice mają przed sobą wyzwanie: uzyskać miejsce w wymarzonej szkole ponadpodstawowej. Proces rekrutacji trwa kilkanaście tygodni, w czasie których trzeba dopilnować różnych terminów i formalności. W poniższym artykule można znaleźć wiele przydatnych informacji. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com