Prezentacja ukazuje istotne informacje dotyczące praw dziecka oraz praw ucznia. Materiał prezentuje genezę kształtowania się praw dzieci na przestrzeni ostatniego stulecia.
Ponadto zwarte są w niej informacje dotyczące szeroko rozumianej pomocy dzieciom i uczniom. Materiał skierowany jest do społeczności szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

Opis filmu YouTube:

Film został przygotowany przez Rzecznika Praw Ucznia w PSP 19. W filmie znajdują się bieżące informacje związane z zakresem działań Rzecznika Praw Ucznia. Film prezentuje sposoby kontaktu z Rzecznikiem, jest zachętą dla uczniów, aby w przypadkach trudnych, wiedzieli jak szukać pomocy i wsparcia, bez obawy korzystając z oferowanej pomocy.