Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

A A A

Był to rok wyjątkowy...

Szanowni Państwo  Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice,
Pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 19 

Kiedy dziesięć miesięcy temu
zaczynał się kolejny rok szkolny,
nikt nie przypuszczał, że przyniesie tyle nowych wyzwań
dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców. 

Dziękuję wszystkim osobom związanym z naszą Szkołą
za wysiłek związany z realizacją zadań
w nowych, niespotykanych dotąd warunkach.  

Dziękuję za całoroczną wytężoną pracę,
za wiele cennych inicjatyw, za twórczą aktywność,
za sukcesy Waszych uczniów i dzieci.

Rodzicom i uczniom dziękuję za maile z życzeniami.
Na najbliższej Radzie Pedagogicznej przekażę Państwa życzenia
wszystkim pracownikom szkoły

Wszystkim życzę dobrych wakacji i wolnych od trosk dni.

Bożena Łotecka

W ramach programu „Trzymaj Formę” w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Inne pasje lekkoatletów”. Nad wykonaniem zadań projektowych pracowało kilka osób z grupy lekkoatletycznej klasy 6b. Celem projektu było przybliżenie i pogłębienie informacji związanych z pasjami uczniów, jak również zachęcenie kolegów i koleżanek do rozwijania umiejętności poprzez realizowanie swoich sportowych pasji. 

Autorzy projektu swoją sportową pasję rozwijają nie tylko w szkole, ale i poza nią. Dzieląc się z nami swoimi pasjami przygotowali krótkie informacje i dokumentację fotograficzną przedstawiającą ich różne zmagania sportowe. Dzięki tym informacjom możemy dowiedzieć się, że lekkoatleta może być również dobrym pływakiem, piłkarzem, czy zawodnikiem taekwondo. A lekkoatletka dobrze radzi sobie w jeździe konnej, czy w tańcu. Podsumowaniem projektu jest przestawienie pasji naszych uczniów. Poznajcie bohaterów projektu i ich pasje:

W związku z dużym zainteresowaniem Biegiem przełajowym MONDO, który odbył się 23.05.2020, organizator Szkolny Związek Sportowy „opolskie” postanowił poszerzyć współzawodnictwo o dodatkowe biegi. Zorganizowano więc Grand Prix Mondo Opolszczyzny, w skład którego wchodziły trzy biegi. Aby zdobyć ten tytuł należało wziąć udział w dwóch z trzech biegów Mondo: 23.05.2020r, 04.06.2020r, 11.06.2020r. Warunkiem było, aby nie biegać na stadionie, gdyż jest to bieg przełajowy. Do weryfikacji wyniku należało przesłać screen (zrzut z ekranu telefonu) do organizatora. Do wyniku końcowego liczyły się dwa ( najlepsze) z trzech wyniki: tzn. każdy miał prawo udziału we wszystkich biegach, jednak liczyły się tylko dwa z nich.
W zawodach wystartowało 317 dziewcząt i 257 chłopców z całego województwa. Czwórka naszych uczniów pomimo trudnych warunków bardzo ambitnie podeszła do zadania i brała udział we wszystkich trzech biegach. Byli to: Laura Świerczek kl.6b, Kinga Dudzik kl.5b, Michał Popiel kl.5b, Krzysztof Świerczek kl.3b.
Zobacz wszystkie wyniki naszych reprezentantów:

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com