Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

A A A

Doradztwo zawodowe obejmuje wszystkich uczniów od klasy pierwszej do ósmej. 

Wybór ścieżki edukacyjno-zawodowej nie jest jednorazowym wydarzeniem, a procesem, którego dokonuje się przez całe życie.

Preferencje zawodowe i zainteresowania wywodzą się z doświadczeń dzieciństwa i rozwijają się wraz z upływem czasu.

Na wybór zawodu wpływają przede wszystkim wartości, zainteresowania, mocne strony, czynniki emocjonalne, rodzaj i poziom wykształcenia oraz środowisko danej osoby. 

Drodzy Uczniowie klas VIII

19 maja Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało nowy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021. Zawiera on terminy postępowania rekrutacyjnego, a także terminy składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych (techników, liceów ogólnokształcących, szkół branżowych I stopnia) i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych o których mowa w art. 25 ust. 3 Ustawy Prawo Oświatowe (liceów ogólnokształcących dwujęzycznych, liceów ogólnokształcących z oddziałami dwujęzycznymi, techników dwujęzycznych i techników z oddziałami dwujęzycznymi dla dzieci i młodzieży), z wyjątkiem szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz liceów ogólnokształcących dla dorosłych. 

Zobacz aktualnie obowiązujące terminy naboru do szkół ponadpodstawowych.


Przypominam także, że do szkół ponadpodstawowych mających siedzibę na terenie naszego powiatu lub województwa, rekrutacja odbywać się będzie w formie elektronicznej, za pomocą systemu elektronicznej rekrutacji VULCAN – www.opolskie.edu.com.pl

W przypadku jakichkolwiek niejasności zapraszam do kontaktu ze mną.

Iwona Kazanowska

Kochani uczniowie

Poniżej przesyłam Wam filmiki prezentujące poszczególne szkoły ponadpodstawowe naszego powiatu, szkołę w Opolu, Zdzieszowicach i Prudniku. Jeszcze raz zachęcam do obejrzenia przed podjęciem ostatecznej decyzji. 

Przypominam, że rekrutacja do szkół ponadpodstawowych przełożona jest na czerwiec!!!

Życzę dobrego dnia, Iwona Kazanowska

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

W związku z panującym stanem epidemicznym i zmianą egzaminu ósmoklasisty, Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało nowe zasady i zmiany w terminach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Poniżej przedstawiam Państwu ustalenia.
W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań zapraszam do kontaktu ze mną. 

Pozdrawiam, Iwona Kazanowska 

Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 – MEN ogłasza konsultacje (szczegóły poniżej)

Informacja dla uczniów klas ósmych, którzy poszukują wiadomości dotyczących naboru, w tym regulaminów rekrutacji w poszczególnych szkołach ponadpodstawowych. Zastanawiasz się jaki jest dokładny terminarz rekrutacji (na dziś), czy też, z których przedmiotów oceny będą przeliczane na punkty w naborze do poszczególnych oddziałów. Wszystkie te informacje możesz znaleźć także na stronach internetowych naszych powiatowych szkół ponadpodstawowych ( są specjalnie przygotowane zakładki). 

Poniżej macie przedstawione zestawienie linków, pod którymi znajdziecie informacje o organizacji naboru w poszczególnych szkołach.

W tym zestawieniu po kliknięciu w wyróżnioną nazwę szkoły (na niebiesko) przekieruje Was do szukanych informacji na stronach poszczególnych placówek (stan na 8 kwietnia 2020).

Warto też pamiętać, że w bieżącym roku szkolnym rekrutacja jest regulowana Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 roku w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów, które weszło w życie z dniem 1 stycznia 2020 roku.

Uwaga!!! W związku z obecną sytuacją w kraju zmianie ulegnie obowiązujący terminarz rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/21