Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

A A A

Serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w III edycji ogólnopolskiego konkursu na projekt koszulki promującej język francuski pt. "La France sur mon T-shirt".

Organizatorami konkursu są III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie i SP 29 im. Adama Mickiewicza w Lublinie we współpracy ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce PROF-EUROPE oddział Lublin. Konkurs objęty jest patronatem Instytutu Francuskiego w Warszawie.

Konkurs jest dwuetapowy, każda szkoła ma prawo przesłać 5 prac do etapu ogólnopolskiego. Wyniki Konkursu zostaną opublikowane na stronie III LO w Lublinie nie później niż do dnia 9 stycznia 2023 roku.

Uczniów klas 7 i 8 zachęcamy do udziału w konkursie: "Wiedza o zawodach rzemieślniczych" W tym filmie  instruktażowym znajdziecie opis całej rejestracji, aktywacji konta, logowania się do platformy z bazą wiedzy oraz konkursu próbnego i właściwego.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu rzemiosła, a także zintegrowanie uczniów z organizacją cechową oraz promowanie dualnego systemu nauki. Tematyka konkursu obejmuje wiedzę z zakresu zawodów rzemieślniczych m.in.: fryzjer, murarz-tynkarz, cukiernik, piekarz, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik, elektryk,... itd. Kod dla naszej szkoły został przekazany wszystkim uczniom klas 7-8.

plakat konkursowy - tekst z obrazka w artykule

Za kilka dni cały świat opanuje mundialowa gorączka. Już w tej chwili piłkarskie święto zawładnęło myślami niejednego kibica. A gdyby tak przelać je na papier? I oprócz tego połączyć przyjemne z pożytecznym? Platforma edukacyjna Dyktanda.pl proponuje taką możliwość, organizuje bowiem konkurs w piłkarskim klimacie! 

Całość będzie składała się z dwóch części. Najpierw, w fazie grupowej, każdy miłośnik piłki nożnej będzie mógł podzielić się swoimi marzeniami lub przewidywaniami - czyli przygotować dyktando opowiadające o dowolnym meczu polskiej reprezentacji na tegorocznym mundialu. Swoje teksty można przesyłać tutaj.

Następnie, dzień przed każdym meczem polskiej reprezentacji, organizowany będzie finał, polegający na rozwiązywaniu zwycięskiego dyktanda o danym meczu naszej kadry. 

Niedawno obchodziliśmy "Code Week", w grudniu będziemy świętować "Godzinę Kodowania". By nie wyjść z wprawy proponujemy listopadowy udział w szkolnym konkursie informatyczno-krajoznawczym. Bawcie się dobrze, poznawajcie Polskę i wybrane szyfry, a przy okazji zdobywajcie piątki z informatyki. 

Na czym polega zadanie konkursowe?

1. Zapoznaj się z opisami 55 ciekawych miejsc w naszym kraju (kartki z opisami wiszą na szybach łącznika prowadzącego do szkolnego sklepiku)

2. Wybierz 10 miejsc (oprócz przykładowego miejsca nr 3), które najbardziej chciałbyś zobaczyć czy zwiedzić.

3. Ułóż po jednym pytaniu do każdego wybranego miejsca i zapisz do każdego pytania jednowyrazową odpowiedź.

4. Zapoznaj się z podanymi szyframi, zrozum jak działają (kartki z szyframi wiszą na szybach łącznika - znajdziesz tam opis działania z przykładami)

5. Każdą odpowiedź zakoduj innym szyfrem.

Przygotuj kartę odpowiedzi wg poniższego wzoru - przepisz ręcznie lub wydrukuj
KARTA ODPOWIEDZI - plik pdf, 410 KB

Wypełnioną kartę oddaj swojemu nauczycielowi informatyki najpóźniej do 25 listopada. Wszystkie poprawne odpowiedzi zostaną nagrodzone oceną bardzo dobrą (za dodatkową aktywność). Znajomość tych szyfrów przyda się w kolejnym, mikołajkowym konkursie!

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ŻYCZYMY

SAMYCH DOBRYCH ROZWIĄZAŃ ZADAŃ KONKURSOWYCH!

Konkurs odbywa się online przez platformę konkursową

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com