Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

A A A

Zachęcamy uczniów klas I-VIII do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym BÓBR. Uczniowie szkoły podstawowej startują w 3 kategoriach wiekowych: SKRZAT (dla klas I-III), BENJAMIN (dla klas IV-VI), JUNIOR (dla klas VII-VIII).

Zadania archiwalne z lat wcześniejszych (wraz z rozwiązaniami) można znaleźć tutaj. Koniecznie poćwiczcie przed konkursem!

Zadania konkursowe mają formę logicznych zagadek. Uczą czytania ze zrozumieniem, logicznego i algorytmicznego sposobu myślenia. Na konkursie trwającym 60 minut uczniowie klas I-III rozwiązują 15 zadań, a starsi 24 zadania. Za poprawne rozwiązania przydzielane są 3, 4 lub 5 punktów (w zależności od trudności zadania), za błędną odpowiedź odejmowana jest 1/4 punktów możliwych do zdobycia w danym zadaniu - około 1pkt).

Rozwiązywanie zadań w ramach przygotowania do konkursu jest bardzo rozwijające, a jeśli zadania są dla Was ciekawe i dobrze radzicie sobie z ich rozwiązywaniem, warto wziąć udział w konkursie - poproście rodzica by przez e-dziennik zgłosił Was do konkursu wysyłając nauczycielowi Wasz login do konta na platformie konkursowej https://www.dzwonek.pl

- Zgłoszenia uczniów klas VII-VIII przyjmujemy do dnia 14 listopada (do wyczerpania miejsc)
- Zgłoszenia uczniów klas IV-VI przyjmujemy do dnia 15 listopada (do wyczerpania miejsc)
- Zgłoszenia uczniów klas I-III przyjmujemy przez do dnia 16 listopada (do wyczerpania miejsc).
Liczba miejsc ograniczona jest liczbą komputerów w pracowni.

Z wszystkimi informacjami na temat tego konkursu można zapoznać się na stronie Bobra: https://www.bobr.edu.pl/

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com