Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

Co roku w naszej szkole uroczyście świętujemy 11 listopada. Jest to ważne dla całej społeczności szkolnej - dla uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości. Ta data to okazja do przypomnienia tragicznych losów naszej ojczyzny, jej drogi do odzyskania wolności. To okazja do przypomnienia ludzi, którzy o nią walczyli i przekazania elementarnych zasad patriotyzmu. W nastrój święta narodowego wprowadziła nas scenografia przygotowana na tę okazję. Flagi w narodowych barwach, plansze z datami najważniejszych wydarzeń tego okresu, program artystyczny oraz wszyscy uczestnicy z wpiętymi kotylionami na piersi. Był to dobry czas, aby wśród uczniów wzbudzić przywiązanie do ojczyzny i symboli narodowych.

Dnia 6 listopada w PSP nr 19 odbyły się warsztaty chemiczne na temat gazów. Przygotowała je firma Gaz-System. Udział brali uczniowie klas siódmych oraz ósmych, ci którzy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej na temat chemii. Warsztaty obejmowały nie tylko teorię, ale i praktykę. Biorący udział dobrze wspominają te chwile (nie tylko dlatego, że lekcje minęły..., doświadczenia robiły wrażenie. Pod koniec odbył się konkurs wiedzy. Trzy zwycięzców dostało nagrody, reszta uczestników otrzymała szkicownik, długopis i dyplom. Według mnie, uczestnika tych wydarzeń, warto było zobaczyć na własne oczy to, o czym uczymy się na lekcjach.

relacja Karoliny z klasy 7D, uczestniczki warsztatów.

W dniach 5-20 października świętowaliśmy w Europie szóstą edycję Code Weeka. Nasza szkoła również wzięła udział w tej inicjatywie kodując off-line, czyli bez użycia komputera. Kodowali uczniowie w różnym wieku, z różnych klas, w ramach zajęć lekcyjnych (informatyka, język polski) oraz koła informatycznego.
W tym roku nasz szkolny Code Week związany był głównie z patronem szkoły – Bronisławem Malinowskim. Uczniowie rozwiązywali różne zadania z nim związane: rebusy, labirynty, krzyżówki, obliczanki, itp. Starsi dodatkowo wykorzystywali kody ASCII i system binarny. Chętni uczniowie wzięli udział w korytarzowej grze terenowej, w której w parach wykonali zadania dotyczące naszego patrona. Na języku polskim, z nauczycielkami: p. Joanna Olechowską oraz p. Lidią Gacek, uczniowie odkodowali obrazek biegacza – najpierw uzupełnili wyrazy odpowiednimi trudnościami ortograficznymi, a następnie pokolorowali przypisane tym wyrazom pola zgodnie z podaną instrukcją, odgadli też napis "Bronisław Malinowski" zaszyfrowany za pomocą szyfru ułamkowego.
Młodsi uczniowie na zajęciach koła informatycznego kodowali na planszy trasy robota DOC.

24 października w naszej szkole odbył  się DZIEŃ POLIGLOTY. Uczniowie brali udział w wielu ciekawych grach i zabawach językowych. Miłośnicy lektury i prasy obcojęzycznej mogli przysiąść w kąciku  czytelniczym, a wszyscy Ci, którzy chcą pomagać innym, zasmakowali przepysznych wypieków amerykańskich i włoskich na kiermaszu charytatywnym.
Wszyscy stali się poliglotami tego dnia! Rozmawialiśmy w języku angielskim, włoskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim i japońskim. Było fantastycznie!

W dniu 30.10.2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta.
Spośród czworga kandydatów, którymi byli: Nadia Ilnicka 6e, Michał Kałamaga 6d, Paweł Król 8c, Oliwia Szelag 6e, uczniowie PSP 19 dokonali wyboru.
Zwycięzcą został Paweł Król, który otrzymał 144 głosy. Pozostali kandydaci zdobyli następującą liczbę głosów: Michał Kałamaga - 35, Oliwia Szeląg - 25, Nadia Ilnicka - 15.