Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

A A A

W środowe popołudnie 15 marca 2023 roku w naszej szkole zrobiło się niezwykle gwarno i radośnie.  A wszystko to za sprawą corocznie organizowanych dni otwartych szkoły, podczas których przyszłoroczni pierwszoklasiści, czwartoklasiści oraz siódmoklasiści mieli możliwość aktywnego uczestniczenia w wielu różnorodnych pokazach i warsztatach przybliżających naszą placówkę. 

Uroczyste otwarcie spotkania nastąpiło na sali gimnastycznej - rozpoczęło je wystąpienie artystyczne uczniów klas I-III. Dzieci zaprezentowały swoje liczne talenty - były śpiewy w języku polskim i angielskim, recytacja wierszy oraz gra na instrumentach. Następnie zebranych rodziców serdecznie powitała pani dyrektor Bożena Łotecka, przedstawiła wychowawców przyszłych klas pierwszych oraz bogatą ofertą edukacyjną szkoły. 

W tym czasie najmłodsi, pod czujnym okiem kadry pedagogicznej, odwiedzali niezwykle ciekawe sale oraz stoiska.  Korzystali z licznych atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i specjalistów szkoły. Dzieci odkrywały tajemnice świata nauki w gabinecie przyrodniczym, w którym czekały na nich doświadczenia z chemii, fizyki i biologii - bańki mydlane, lampa-lawa czy maszyna elektrostatyczna. Rozwijały zdolności językowe z angielskiego, francuskiego, niemieckiego, włoskiego oraz  umiejętności plastyczne.  Ćwiczyły spostrzegawczość na stoisku "Sokole Oko" oraz logiczne myślenie w kąciku "Łamigłówki mądrej główki". Z dużym zaciekawieniem spotkały się warsztaty w pracowni krawieckiej, w której chętne osoby mogły samodzielnie uszyć ozdobny worek. Miłośnicy sportu mogli spróbować swoich sił podczas zajęć ruchowych – na sali gimnastycznej czekali na nich starsi koledzy z klasy siatkarskiej i badmintonowej, by wprowadzić ich w tajniki danej dyscypliny. W ramach promocji zdrowego stylu życia, w myśl projektu "Trzymaj formę", został przygotowany kącik ze zdrowymi przekąskami. Szczególnym zainteresowaniem odwiedzających cieszyło się również stoisko z watą cukrową oraz balonami.

Nie zabrakło oczywiście "zielonej sceny", na której swoje talenty prezentowali uczniowie naszej szkoły. Na gości czekały również pyszne, domowe wypieki, które można  było skosztować w naszej  kawiarence. 

Dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły ten dzień był wyjątkowy. Dziękujemy wszystkim gościom za spędzenie z nami tego czasu.  

Uwaga! W tym roku PSP 19 ogłasza nabór do 4 klasy sportowej o profilu piłka siatkowa i piłka nożna chłopców oraz do klasy mistrzostwa sportowego o profilu badminton. Z myślą o pasjonatach języków obcych nasza szkoła ogłasza także nabór do klasy siódmej  językowej z językiem angielskim na rok szkolny 2023/24. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych uczniów! Warto nawiązać z nami trwałą relację!

W piątek świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. Szkoła się zazieleniła, a chętni uczniowie na przerwach rozwiązywali różne zadania tematyczne oraz zajadali się słodkościami przygotowanymi na tę okazję. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Dzień Świętego Patryka na zielono - uczniowie przy dekoracji

Nasza szkoła w mijającym tygodniu zamieniła się w krainę postaci z bajek. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to był czas  niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Najstarsze grupy z PP nr 24 i PP 26 brały udział w balu karnawałowym przygotowanym przez nauczycieli naszej szkoły. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana,... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci.
Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości przedszkolakom. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.

Wspólny taniec – Labodo

W miniony czwartek odbył się w naszej szkole apel podsumowujący pracę uczniów klas I-III w pierwszym semestrze nauki. Warto na wstępie nadmienić, że najmłodsi uczniowie z ogromnym entuzjazmem i zapałem brali udział w różnych konkursach i zawodach sportowych. Angażowali się również w akcje charytatywne organizowane przez Mały Samorząd Uczniowski. Czas podsumowania to jednocześnie moment zaprezentowania się przed koleżankami i kolegami na naszej "Arenie Sukcesów". Każdy wyróżniony uczeń za swoją pracę i zaangażowanie otrzymał gratulacje i słodką niespodziankę.

W miniony czwartek – dnia 9 lutego 2023r. - w naszej szkole odbył się oczekiwany i głośno zapowiadany bal karnawałowy. Nasi mali przebierańcy wcielili się w najróżniejsze postacie, przedmioty i zjawiska. Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach, a wszystko pod czujnym okiem profesjonalnego animatora – pana Piotra. Pląsy i harce przeplatane były ciekawymi konkursami, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Udział w nich brali uczniowie oraz panie wychowawczynie. Ale było śmiechu i radości…

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com