Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

A A A

Życzenia wielkanocne - tekst z obrazka w rozwinięciu artykułu.

Wszyscy czekaliśmy z utęsknieniem na nadejście upragnionej wiosny. To czas, gdy przyroda budzi się do życia. Otaczający nas świat staje się pełen kolorów, a promienie słońca coraz mocniej nas rozpieszczają. W tym wyjątkowym okresie nie sposób nie cieszyć się wspólnie z naszymi najmłodszymi, dlatego też od samego rana zachęcaliśmy dzieci do wspólnego celebrowania przybycia wiosny.
Wiosenny czwartek był niezwykle kolorowy. Każda klasa pionu 1-3 miała przypisany "wiosenny kolor". Korytarze mieniły się wszystkimi kolorami tęczy. Było gwarno i wesoło. Uczniowie tego dnia uczestniczyli w warsztatach, podczas których mieli możliwość tworzenia kolorowych, wiosennych dekoracji, takich jak kwiaty z papieru, motyle, kolorowe tęcze. Odbyły się zajęcia kulinarne w czasie których dzieci przygotowywały wiosenne kanapki, koktajle, desery. Dzieci brały udział w zajęciach praktycznych – sadzenie kwiatów cebulowych oraz sianie rzeżuchy. Parapety w klasach zamieniły się w małe ogrody. Podsumowanie działań klasowych był wspólny przemarsz naszym osiedlem. Dzieci wyposażone w kolorowe kwiaty, balony, machajki dzielnie maszerowały w poszukiwaniu Pani Wiosny. Mieszkańcy gromko nam wiwatowali. Uśmiech i słońce towarzyszyły nam przez cały czas. Po powrocie do klas czekała na nas niespodzianka od Pani Wiosny. Teraz mamy już pewność, że jest i zostanie z nami na dłużej. W podziękowaniu za piękny i słoneczny dzień każda klasa wykonała portret Pani Wiosny w swoim kolorze. Galeria prac zachwyca!

Kolaż ze zdjęć wszystkich klas 1-3 i ich przygotowanie do powitania wiosny.

Uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 przygotowali mnóstwo atrakcji dla przyszłych uczniów klas pierwszych.

W tym roku pod hasłem "Witajcie w naszej bajce …" rozpoczął się Dzień Otwartych Drzwi w PSP19 w Kędzierzynie-Koźlu. Uroczyste otwarcie spotkania nastąpiło w świetlicy szkolnej - rozpoczęło je wystąpienie artystyczne uczniów klas I-III. Dzieci wprowadziły wszystkich w dobry, miły nastrój, prezentując swoje talenty: śpiew, tańce oraz grę na instrumentach. Następnie  dyrektor mgr Damian Szyszko przedstawił bogatą ofertę szkoły.

 - Realizujemy dużo nowych projektów, włączamy się w akcje regionalne i ogólnopolskie. Dzieci chętnie biorą udział w konkursach, zawodach sportowych, wycieczkach czy przedsięwzięciach artystycznych. Uczniowie mogą skorzystać z pomocy szkolnych specjalistów. - mówi dyrektor szkoły mgr Damian Szyszko
- Bogata jest również oferta dodatkowych zajęć dydaktycznych i sportowych. Dzieci mogą na co dzień korzystać z zajęć prowadzonych w świetlicy szkolnej, a także z posiłków, które przygotowuje szkolna stołówka. Dbamy o wszechstronny rozwój dziecka. 

Występ artystyczny uczniów szkoły.

6 marca członkowie koła informatycznego pięknie zaprezentowali się na apelu przygotowanym dla wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej. Spotkanie było podsumowaniem działań edukacyjnych skierowanych do najmłodszych uczniów naszej szkoły w związku ze szkolnymi obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu.
Za siedmioma górami, za siedmioma lajkami... w wirtualnej krainie żyli sobie bohaterowie naszych bajek. Pewnie ich już znacie... To Baba Jaga oraz Jaś i Małgosia, Królewna Śnieżka i Zła Królowa, Czerwony Kapturek z Babcią oraz Wilk, a także Ali Baba i 40 rozbójników... Na apelu zobaczyliśmy ich jednak w nowych, zaskakujących odsłonach. W czterech bajkowych scenkach pokazali nam, jakie niebezpieczeństwa zagrażają młodym internautom, jak postępować, by ich uniknąć. Zapamiętałeś te zasady?

zasada 1: Miej ograniczone zaufanie do osób poznanych w sieci. Niektórzy mogą udawać kogoś, kim naprawdę nie są, żeby Cię skrzywdzić czy oszukać. Bez wiedzy rodziców nie spotykaj się w prawdziwym świecie z nikim poznanym przez Internet.
zasada 2: W internecie posługuj się nickiem, nigdy nie podawaj żadnych osobistych informacji o sobie, takich jak nazwisko, numer telefonu czy adres. Bez zgody rodziców nigdy nie wysyłaj przez Internet swoich zdjęć nieznajomym.
zasada 3: Jeśli dostaniesz przez Internet jakąś dziwną wiadomość, która sprawi, że poczujesz się zakłopotany lub, gdy ktoś w Internecie będzie zachowywał się agresywnie, niekulturalnie czy nieprzyzwoicie, także zgłoś to swoim rodzicom.
zasada 4: Strzeż pilnie wszystkich swoich haseł. Nie zdradzaj ich nawet swemu najlepszemu przyjacielowi.

Przedstawione zasady warto zapamiętać i stosować podczas surfowania po sieci. Wtedy korzystanie z Internetu będzie źródłem radości, a nie źródłem problemów! Tego wszystkim życzymy dziękując za udział w apelu!
Dziękujemy też Pani Ani i Pani Uli za przygotowanie świetlicy na przyjęcie uczniów z 9 klas - zgromadzona na krzesełkach i materacach widownia mogła wszystko obejrzeć w komfortowych warunkach.

Zdjęcie grupowe uczniów, którzy wystąpili w bajkowych scenkach.

Uczniowie klas I- III spotkali się z panem Rafałem Szmidt - członkiem grupy podróżniczej "Trzask". Najmłodsi poznali kulturę Maroka, jego topografię, główne miasta, florę i faunę. Oglądali zdjęcia, filmy, słuchali marokańskiej muzyki. Dziewczynki zachwycały się opowiadaniami o małych małpkach, kameleonach i kotkach. Chłopców zaś interesowało "zaklinanie" węży. Dzieci wiązały turban oraz "eksplorowały" wystawę pamiątek przywiezionych przez podróżnika. Maasalaamah! (czyli "do zobaczenia!")

Dzieci najmłodszych klas na spotkaniu

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com