Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

W ramach edukacji informatycznej kolejny raz zachęcamy do mądrego korzystania z komputera. W ostatnich dniach dużo czasu spędzacie przy komputerze, starajcie się robić przerwy i korzystać z komputerów rozsądnie. Dla osób chętnych mamy kilka propozycji na ten świąteczny czas:

KLASY I-III

1) Tych, którzy lubią programować, jeszcze raz zachęcamy do udziału w szkoleniowych webinarach poświęconych programowaniu z PixBlocks. Przewodnikiem w tym programie jest niebieski królik, zatem jest to aktywność "na czasie". Przypominamy link do webinarów - wybierzcie spośród tych, które są dedykowane uczniom klas I-III.

2. Polecamy też internetową grę "Zbieraj marchewki" - gra uczy kodowania, rozwija umiejętność logicznego myślenia, utrwala kierunki. Gry nie treba instalować, wystarczy uruchomić ją online w internecie i już można pograć kodując w gronie rodzinnym!

3. Tych, którzy lubią rysować i chcą wziąć udział w konkursie, zachęcamy do samodzielnego narysowania w Paint wielkanocnej kartki (plakat poniżej). Uczestników konkursu prosimy o informację przez e-dziennik o wykonaniu zadania, wkrótce podamy jak i gdzie przesłać konkursową pracę. Prace będziemy "zbierać" 16 kwietnia, do 15 kwietnia można zgłosić przez e-dziennik swój udział w konkursie (zgłoszenia, ewentualne pytania przez e-dziennik u pani Marii Podcerkiewnej). Wszystkie nadesłane prace zostaną nagrodzone oceną, a najlepsze dyplomami, które wręczymy po przyjściu do szkoły.

KLASY IV-VIII

1) Tych, którzy lubią programować jeszcze raz zachęcamy do udziału w szkoleniowych webinarach poświęconych programowaniu z PixBlocks. Przewodnikiem w tym programie jest niebieski królik, zatem jest to aktywność "na czasie". Przypominamy link do webinarów - wybierzcie spośród tych, które są dedykowane Waszej grupie wiekowej: uczniom klas IV-VI lub VII-VIII.

2) Chętnych uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie Scratcha na wielkanocną kartkę animowaną. Pracę należy wykonać w Scratchu, zamieścić ją na swoim internetowym koncie (konto należy założyć na stronie Scratcha - Dołącz do Scratch), opublikować projekt (ikonka oczka przy projekcie) i przesłać przez e-dziennik do 16 kwietnia link do zamieszczonego materiału (zgłoszenia, ewentualne pytania przez e-dziennik u pani Aliny Uzny). Wszystkie nadesłane prace zostaną nagrodzone oceną, a najlepsze dyplomami, które wręczymy po przyjściu do szkoły.

Nasza szkoła od kilku lat aktywnie uczestniczy w realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Trzymaj Formę!". Jest to inicjatywa polegająca na propagowaniu zdrowego stylu życia o unikalnym, dwukierunkowym podejściu propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Głównym celem jest zwiększenie świadomości uczestników programu dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie. Program pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i kształtuje ich prozdrowotne nawyki. Oparty jest na założeniu, że aktywny styl życia jest zdrowy, przyjemny, łatwo osiągalny i przystępny finansowo dla wszystkich, niezależnie od wieku, płci i aktualnej sprawności fizycznej. W ramach programu szkoła realizuje różne działania w formie godzin lekcyjnych, imprez szkolnych, wycieczek czy zawodów sportowych. Naszym celem jest promowanie zdrowego stylu życia, w szczególności uwzględniając tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Udział w realizacji tego programu umożliwia uczniom poszukiwanie i realizowanie własnych pomysłów prozdrowotnych i ma niewątpliwy wpływ na jego skuteczność.

Od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Trzymaj Formę”. Głównym celem  tego projektu jest  zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie, propagowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży szkolnej w zakresie kształtowania właściwych nawyków żywieniowych i zwiększenie zainteresowania aktywnością podczas zajęć każdego dnia. Poprzez projekt zachęcamy uczniów do dokonywania właściwych żywieniowych wyborów i aktywnego spędzania wolnego czasu. Tym razem do realizacji zaplanowanych zadań włączyli się wszyscy uczniowie klas VI, VII i VIII. W marcu, w ramach tego programu, po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia. Test konkursowy zawierał 15 pytań w formie zamkniętej. Pytania obejmowały szeroki zakres wiedzy dotyczącej odżywiania i zdrowego stylu życia. Za każdą poprawną odpowiedź można było uzyskać 1 punkt. Maksymalnie można było zdobyć 15 punktów. Niestety nikomu nie udało się poprawnie rozwiązać całego testu. Dwie osoby uzyskały 14 punktów. Byli to: Weronika Szpakowska z klasy 7d i Tomasz Simkiewicz z klasy 8c. W konkursie ogółem uczestniczyło 233 uczniów.

Kilka migawek z ostatniej edycji siatkarskiego turnieju "Koziołek" organizowanego od lat przez naszą szkołę. Więcej informacji i zdjęć na FB szkoły - zachęcamy do odwiedzenia tej strony.