Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

A A A

Pierwsze dni w szkole zostają w pamięci na zawsze... Rozpoczęcie nauki szkolnej wiele zmienia w życiu każdego dziecka. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze pierwszaki cudownie zaaklimatyzowały się w naszej szkole. Radość i ciekawość świata towarzyszą im każdego dnia, a uśmiech nie znika z ich twarzy. Cieszymy się, że ich radosne usposobienie udziela się nam wszystkim. Brawo Pierwszaki! Pierwsze koty za płoty…

W dniu 17 września 2023r. przedstawiciele naszej szkolnej społeczności wzięli udział w uroczystości upamiętniającej 84 rocznicę napaści ZSRR na Polskę oraz ustanowiony w 2004 roku Światowy Dzień Sybiraka.

Dla naszej szkoły to wydarzenie ma wyjątkowy wymiar, ponieważ od listopada 2022 roku mamy zaszczyt opiekować się sztandarem Kędzierzyńsko-Kozielskiego Związku Sybiraków, a od lat gościmy przedstawicieli Związków Kombatanckich na uroczystościach patriotycznych w naszej szkole. 

W czasie uroczystości przy KAMIENIACH trwaliśmy na straży pamięci pozostawiając zapalone znicze oraz dzierżąc sztandar Związku Sybiraków i Naszej Szkoły.

Uroczystość przy KAMIENIACH - składanie wieńców i zniczy

Dnia 11 września 2023 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły: Lilianna Wysoczan i Adam Kruk wraz z opiekunem Anetą Knapik-Król wzięli udział w podsumowaniu ogólnopolskiej akcji PCK "Gorączka Złota", którą na terenie naszego miasta objęła honorowym patronatem prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle, Pani Sabina Nowosielska. W Urzędzie Miasta, wszystkim placówkom biorącym udział w akcji, wręczone zostały podziękowania.

Pamiątkowe zdjęcie przedstawicieli naszej szkoły z prezydentem naszego miasta oraz z dyrektorem opolskiego oddziału PCK

W środę 13 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Czekolady. Na lekcjach języków obcych uczniowie zgłębiali słownictwo związane z czekoladą, poznawali korzyści z jej jedzenia (szczególnie ciemnej czekolady) oraz oglądali film "Charlie and the chocolate  factory". Na długiej przerwie każdy mógł dołączyć do tańca "Chocolate choco choco", a po wspólnym tańcu otrzymać pyszny kawałek czekolady. W tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz z łakociami. Było naprawdę czekoladowo. Sami zobaczcie!

Choco dance uczniów naszej szkoły

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Pan dyrektor Damian Szyszko powitał wszystkich pracowników szkoły, uczniów i gości. W uroczystości udział wzięła Prezydent Miasta pani Sabina Nowosielska oraz Przewodniczący Rady Rodziców pan Bartosz Wach.
Przedstawiciele Samorządów Uczniowskich w imieniu całej społeczności szkolnej, powitali nowego dyrektora słowami: "W imieniu całej społeczności uczniowskiej życzymy panu dyrektorowi wielu sukcesów w pracy, żeby pan dyrektor jak dyrygent w orkiestrze kierował naszą szkołą. Wyznaczał takt, tempo i nadawał rytm naszej pracy. Zrobimy wszystko, żeby pana oczy świeciły i widać w nich było radość, pasję oraz powód do dumy z naszych osiągnięć, aby pod pana batutą nasza wspaniała szkoła mogła kontynuować swoje wieloletnie już tradycje dobrego kształcenia i wychowania. Obiecujemy, że zadbamy, aby się Pan dyrektor nie przepracował. Wszystkiego najlepszego na nowym etapie Pana życia i życia naszej szkoły! Prosimy przyjąć batutę jako symbol języka, który jest znany na całym świecie."
Uczniowie wręczyli panu dyrektorowi batutę, by jak dyrygent w orkiestrze kierował naszą szkołą. W krótkiej części artystycznej uczniowie pokazali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Uroczystość zakończono życzeniami, by ten rozpoczynający się rok szkolny był dobrym i satysfakcjonującym rokiem dla uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi.

Pan dyrektor Damian Szyszko uroczyście otworzył nowy rok szkolny.

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com