Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

W ostatnim tygodniu przed feriami nasi najmłodsi uczniowie z klas I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie pierwszoklasistów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie, to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę. Odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Nasi nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książki i wklejki do zeszytu. Gdy nadszedł czas na zapoznanie z regulaminem, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki, radość nowych czytelników była największa. Dziękujemy Pani Urszuli Mielczarek za przygotowanie pasowania.

Dnia 6 lutego 2020r. odbyła się pierwsza edycja konkursu Rebusowa Kostka Rubika. Głównym organizatorem tego wydarzenia był uczeń kl. 8b Bartek Urbanowicz, który zmobilizował swoją klasę do zorganizowania tego konkursu. Uczniowie mogli rywalizować w 3 konkurencjach: układanie na czas kostki Rubika 2X2, układanie na czas kostki Rubika 3X3 oraz rozwiązywanie rebusów po angielsku. Poznajcie zwycięzców:

Od poniedziałku – 27.01.2020r. trwała akcja zbiórki pieniędzy na udział  uczniów w projekcie "Turniej Rycerski – Lego Education". Celem było uzbieranie w ciągu 2 tygodni 1000 złotych.
W czwartek – 30.01.2020r. odbył się kiermasz, jego przebieg przybrał nieoczekiwany charakter. W ciągu 3 przerw udało się sprzedać wszystkie zgromadzone smakołyki. Uczniowie zebrali wymaganą sumę pieniędzy. Był to niezwykły pokaz solidarności społeczności szkolnej, za który ślemy serdeczne podziękowania. Uczniowie zaangażowani w pracę to: