Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

A A A

Czwartoklasiści Zuzia i Michał z klasy 4c przygotowali świąteczne animacje w Scratchu. Zuzia do życzeń dołączyła gwiazdkową grę. Życzymy spełnienia wszystkich życzeń!

projekt Zuzi Adamczyk z klasy 4c

W piątek 10.12.2021r. na kozielskim Rynku odbył się Jarmark Świąteczny, na którym nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. Podczas Jarmarku zebrani goście mogli podziwiać występy młodszych i starszych artystów. Uczniowie z klasy 1C oraz uczennica z klasy 7F zaprezentowali program artystyczny wprowadzając publiczność w świąteczny nastrój. Młodsi uczniowie przedstawili pastorałkę pt. "Zaśpiewajmy Mu nową pieśń" podczas której radośnie śpiewali i grali na instrumentach perkusyjnych. Natomiast Julia z klasy 7F wykonała świąteczną piosenkę pt. "Merry Christmas". Atmosfera była iście magiczna!

Na kozielskim rynku - uczniowie klasy 1C w oczekiwaniu na swój występ.

W czwartek, 25 listopada w naszej szkole odbyło się amerykańskie Święto Dziękczynienia "Thanksgiving". Przypada ono co roku w ostatni czwartek listopada. Tego dnia wszyscy wyrażamy  wdzięczność za to, co daje nam szczęście. Jako klasa dwujęzyczna, przygotowaliśmy kilka atrakcji dla naszych kolegów i koleżanek. Chłopcy postarali się o oprawę kulturoznawczą. Były kwizy wiedzy o USA, min. koło fortuny i karty pracy. Można również było zagrać w grę planszową o tematyce amerykańskiej. Każdy uczestnik, który prawidłowo odpowiedział na pytania, otrzymywał słodkie upominki a nawet plusy i szóstki z języka angielskiego!

Dzień Dziękczynienia w PSP19 - w tle jedna z atrakcji: koło fortuny - konkurs związany z USA

W ramach działań profilaktycznych odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów naszej szkoły w dniu 27.11.2021r., które przeprowadzili policjanci ds. nieletnich – Paweł Szymkowiak i Małgorzata Cisowska z Powiatowej Komendy w Kędzierzynie-Koźlu 

Celem spotkania było przedstawienie zjawiska uzależnienia od substancji psychoaktywnych, psychotropowych wśród młodzieży oraz negatywnych skutków oddziałujących na ich życie i zdrowie. Policjanci szczególną uwagę poświęcili zagrożeniom związanym z zażywaniem dopalaczy, środków psychoaktywnych  oraz omówili  regulacje prawne z zakresu narkomanii. W trakcie rozmowy policjanci przybliżyli rodzicom w praktyce rozpoznawanie  substancji psychoaktywnych  oraz  przedmiotów służących do ich przechowywania. Funkcjonariusze do tego celu użyli  specjalistycznej walizki profilaktycznej. Każdy  z rodziców miał możliwość zapoznać się z jej zawartością. Pani Cisowska i pan Szymkowiak  omówili zagrożenia nie tylko związane z uzależnieniem, ale powiedzieli także o niebezpiecznej możliwości pozyskiwania i dystrybucji środków odurzających za pośrednictwem Internetu. Poruszono również tematykę związaną z odpowiedzialnością karną nieletnich, a także konsekwencjami wynikającymi z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie spotkania rodzice otrzymali  broszurki  „Jak uchronić dziecko przed uzależnieniem”. Znajdują się tam informacje o instytucjach działających na terenie naszego miasta, w których  można szukać pomocy w sprawie uzależnień, są tam także podane  numery  telefonów, które mogą pomóc w sytuacji, gdy dostrzeżemy problem związany z zażywaniem i uzależnieniem od dopalaczy lub narkotyków. 

obrazek tematyczny

W naszej szkole bohaterowie z bajek doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek przypada 5 listopada i to właśnie wtedy przechodząc korytarzami naszej szkoły można było spotkać wiele magicznych postaci. Bajki są idealnym tematem do wspólnej zabawy, a jednocześnie świetną okazją by zachęcić uczniów do czytania, rozwijania wyobraźni i zdobywania wiedzy.  Tego dnia w każdej klasie czytano bajki, dzieci uczestniczyły w  zabawach, rozwiązywały zagadki i rebusy. Wszyscy musieli wykazać się znajomością treści bajek.  Na koniec uczniowie wzięli udział w muzycznych zgadywankach. Zwieńczeniem całego dnia była prezentacja bajkowych kostiumów.
Warto pamiętać, że bajki są nie tylko rozrywką, ale niosą ze sobą również głębokie przesłanie.

Dzień Postaci z Bajek w klasie 1b