Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

A A A

W dniu 14.06.2022r. uczniowie klasy 7e uczestniczyli  w warsztatach inauguracyjnych w ramach olimpiady "Młodzi Przedsiębiorczy", której organizatorem jest stowarzyszenie "Europa Iuvenis". Jest to część gminnego projektu – "Dugnat" w Kędzierzynie-Koźlu, realizowanego przez gminę z Programu Rozwoju Lokalnego prowadzonego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Udział w tym przedsięwzięciu wzięli: Natasza Mosio-Mosiewska, Amelia Tylus, Marcel Bartkowiak, Michał Węsek, Wojciech Toczek, Szymon Bielański. Uczniowie pracowali nad następującymi zagadnieniami: generowanie pomysłów i burza mózgów oraz zastanawiali się jak efektywnie promować projekt w social mediach. Projekt będzie realizowany przez cały przyszły rok szkolny.

Uczniowie PSP 19 podczas prezentacji projektu.

W dniu 15 czerwca odbyło się bardzo ciekawe i przydatne spotkanie klas czwartych z przedstawicielem Wojewódzkiej Komendy Policji oraz egzaminatorem kandydatów na kierowców. Rozmowy dotyczyły zasad poruszania się po drogach publicznych i rowerowych oraz bezpieczeństwa jazdy rowerem. Nasi uczniowie dzień wcześniej zdobyli uprawnienia do kierowania rowerem, więc znali poprawne odpowiedzi na wszystkie pytania. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał odblaskową opaskę i kamizelkę. Pamiętajcie by praktycznie korzystać ze zdobytych umiejętności.

Pamiątkowe zdjęcie - uczniowie czwartych klas ubrani w odblaskowe kamizelki.

Dnia 11.06.2022r. na placu szkolnym odbył się Festyn Rodzinny, który trwał w godzinach 10.00-13.00. Na przybyłych gości czekały następujące atrakcje:

- występy artystów  na scenie,

- bieg Piastów dla maluchów,

- rodzinny turniej siatkarskich trójek,

- pokazy strażackie,

- prezentacja motocykla i wozu policyjnego,

- dmuchana zjeżdżalnia,

- szereg stoisk przygotowanych przez społeczność szkolną:

                * malowanie twarzy,

                * loteria fantowa,

                * kiermasz książek,

                * warkoczyki i malowanie twarzy,

                * grill,

                * grochówka,

                * kawiarenka z domowymi wypiekami,

                * pokaz baniek  mydlanych,

                * warzywno-owocowe przekąski i kiermasz roślin,

                * wata cukrowa,

                * popcorn,

                * kiermasz zabawek.

Cudowna pogoda towarzysząca naszemu festynowi była jedynie dodatkiem do panującej atmosfery. Uśmiech na twarzach przybyłych gości: dzieci, rodziców, obecnych uczniów i przyszłych uczniów PSP 19, powodowały wszechobecną radość. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, dzieciom, nauczycielom zaangażowanym przy przygotowaniach do Festynu Rodzinnego. Było to piękne święto całej społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu.
Dochód z festynu zostanie przeznaczony na zagospodarowanie placu zieleni przed szkołą.

Wspólna zabawa na scenie

29 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Została ona przygotowana przez klasę 4b oraz uczniów z klas 4a i 5c. Akademię rozpoczął tradycyjny taniec - polonez w wykonaniu dzieci z klasy 4b i 4a. Dziewczynki ubrane były w tradycyjne sukienki.

Konferansjerzy przedstawili krótką historię, która doprowadziła do uchwalenia Konstytucji 3 maja. Potem aktorzy zagrali scenkę, w której król Stanisław August Poniatowski zatwierdził ten ważny dokument. Towarzyszył mu Marszałek Małachowski oraz lud Warszawy.

Na koniec głos zabrała pani dyrektor Bożena Łotecka, która podkreśliła, że uchwalenie Konstytucji 3 maja było bardzo ważnym wydarzeniem dla naszej ojczyzny. Przypomniała też dzieciom, że 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Poloneza czas zacząć... - tańczą czwartoklasiści.

Dnia 5 maja 2022 roku odbyła się prapremiera bajki braci Grimm pt. "Czerwony Kapturek" ("Rotkäppchen"). Przedstawienie zostało odegrane przez uczniów klasy 6a dla uczniów młodszych z klasy 2a. Nasi "aktorzy" wystawili sztukę w języku niemieckim.

W role bajkowych postaci wcielili się:

Rotkäppchen  Czerwony Kapturek – Julia Plewa
Wolf – Wilk – Stanisław Stafa
Mutter – Mama – Wiktoria Dudel
Oma – Babcia – Oliwia Bilińska
Jäger  Myśliwy – Tomasz Krajczyk
Schmetterling – Motyl – Kateryna Yurchenko
Narrator niemiecki – Michał Piotrowski
Narrator polski – Kacper Dąbrowski
oraz
operator dźwięku – Brayan Lipiec
pomoc techniczna – Karol Stafa

Czerwony Kapturek w wykonaniu klasy 6a.

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com