Uczniowie klas I- III spotkali się z panem Rafałem Szmidt - członkiem grupy podróżniczej "Trzask". Najmłodsi poznali kulturę Maroka, jego topografię, główne miasta, florę i faunę. Oglądali zdjęcia, filmy, słuchali marokańskiej muzyki. Dziewczynki zachwycały się opowiadaniami o małych małpkach, kameleonach i kotkach. Chłopców zaś interesowało "zaklinanie" węży. Dzieci wiązały turban oraz "eksplorowały" wystawę pamiątek przywiezionych przez podróżnika. Maasalaamah! (czyli "do zobaczenia!")

Dzieci najmłodszych klas na spotkaniu

Dziewczynka z zawiązanym na głowie turbanem

Pan Rafał Schmidt pokazuje różne sposoby wiązania chusty

Marokański turban, a w tle zdjęcia targu

Uczniowie oglądają pamiątki z Maroka

Uczniowie ustawieni wkoło podróżnika