Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

A A A

Misie towarzyszą nam w całym życiu - od dzieciństwa aż po dorosłość. Stanowią symbol tego, co dobre, ciepłe i delikatne. Są towarzyszami w świecie beztroskiej zabawy oraz powiernikami największych sekretów i tajemnic. Pluszowe misie to jednak przede wszystkim najwierniejsi przyjaciele dzieci, dlatego święto chętnie jest celebrowane przez najmłodszych. Uczniowie klasy 3c z radością przyjęli informację, że 25 listopada dla pluszowych przyjaciół czeka honorowe miejsce w naszej klasie. Tematyka przygotowanych na ten dzień zajęć była również poświęcona misiom. Malowaliśmy i opisywaliśmy misie, a także liczyliśmy baryłki miodu. Nasi przyjaciele towarzyszyli nam również w zajęciach ruchowych i podczas obiadku. Ten czas był niesamowity. Na zakończenie wszyscy zgodnie śmiało mogliśmy stwierdzić, że niezależnie od wieku trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez "Pluszowego Misia".

30 listopada w godzinach popołudniowych odbyły się w klasie 3c zabawy andrzejkowe. Uczniowie zaglądali w przyszłość sprawdzając co ich czeka. Dzieci przebijały serduszka, kręciły kołem fortuny, słuchały mowy kwiatów, czarowały cieniami. Wróżb i zabaw było wiele. Wszyscy razem świetnie się bawiliśmy. Przepowiednie potraktowaliśmy z przymrużeniem oka, a wróżby miały charakter iście zabawowy. Klasowe spotkanie zostało perfekcyjnie zaplanowane i zorganizowane. O odpowiednie stroje i akcesoria zadbały mamusie uczniów. Wyczarowały także słodkości i łakocie, a na kolację uwielbianą przez wszystkich pizzę. Ciekawe pomysły sprawiły, że ten dzień stał się wyjątkowy. Wszyscy mogliśmy oderwać się od rzeczywistości oraz przenieść w świat marzeń i fantazji.

Takim słowami będącymi jednocześnie tematem lekcji przywitali nas nasi koledzy – Oskar i Mateusz. Chłopcy są ogromnymi miłośnikami, pasjonatami i aktywnymi "małymi" sportowcami. O karierze siatkarza marzy wiele młodych osób. Polacy w tej dyscyplinie niejednokrotnie zdobyli Mistrzostwo Świata, a nasz macierzysty klub kędzierzyńska ZAKSA to najbardziej zasłużony klub w historii polskiej siatkówki – zapewniali z dumą w głosie Oskar z Mateuszem. Dzieci z uwagą i podziwem słuchali nowinek i ciekawostek dotyczących tej dyscypliny. Posiadane wiadomości i umiejętności przyczyniły się do jakości prowadzonej przez nich lekcji. Na koniec odbył się turniej "wiedzy", gdzie nagrodą były iście "ZAKSOWE" cukierki. Dzieci otrzymały zadanie domowe – zaprojektowanie koszulki sportowej. Może w naszej klasie narodzi się nowa wspólna pasja…

Nadia jest prawdziwą miłośniczką sztuk "wszelakich". Ma wiele pasji…, a ostatnio jej zainteresowanie wzbudza sztuka teatralna. Łamańce językowe jakie prezentowała na co dzień w klasie budziły zaciekawienie wśród kolegów i koleżanek. Wówczas powstał pomysł, aby to zagadnienie stało się tematem naszych zajęć. W ramach zajęć kreatywnych Nadia i Lena przeprowadziły prawdziwą gimnastykę "buzi i języka". Zadbały o przyjemną atmosferę, a materiały jakie przygotowały zaciekawiły odbiorców. Zajęcia teatralne stanowiły doskonałą formę aktywności i ekspresji twórczej całej naszej klasy. Kreatywność i pomysłowość dziewczynek sprawiły, że zyskały uznanie i podziw wśród rówieśników. Co przyniosą kolejne zajęcia? Jakie zainteresowania i pasje ujrzą światło dzienne???

W piękny, słoneczny poranek 3 listopada klasy 1A oraz 1B wybrały się na swoja pierwszą wycieczkę. Celem naszej wspólnej podróży było miejsce wyjątkowe - opolski Teatr Lalki i Aktora. Pierwszoklasiści z ogromnym przejęciem i zachwytem oglądali spektakl pod tytułem "Psiakość. Musical o zwierzęcej miłości".
Wyobraźcie sobie domowego psa, porzuconego w lesie przez bezdusznego człowieka… U większości z nas obudzi się złość! W naszym bohaterze obudził się lęk… Ale na szczęście nie na długo, gdyż spotkał w lesie dzika Wilczka, wywołał… może nie wilka z lasu, ale lawinę wielu zdarzeń, dzięki którym nasz bohater odnalazł prawdziwe szczęście!
W spektaklu, Psiakościa i Wilczkę czekało mnóstwo zwariowanych przygód, które przeżywali wraz z innymi, równie szalonymi postaciami: Lisem, Zaskrońcem, Ropuchą, Kogutem, Pudlem, a nawet szefem wszystkich szefów, czyli Szczurem – Królem Przedmieścia.

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com