Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

A A A

Podczas nauki zdalnej na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy 6d przygotowali szereg bardzo interesujących prezentacji. Jedne z nich, zainspirowane utworem pt. "Jarmark cudów" Wisławy Szymborskiej, zostały zatytułowane "Moja lista cudów natury". Zadanie polegało na wybraniu fotografii, które wskazywałyby różne cuda, jakie można spotkać w najbliższej okolicy, w Polsce lub na świecie. Każdy uczeń starał się pięknie opowiedzieć o swoim pomyśle. Prace pokazały, jak bardzo jesteśmy pomysłowi, jak odmienne mamy spostrzeżenia i  sposoby patrzenia na otaczający nas świat. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że warto uważnie obserwować przyrodę i dostrzegać  jej bogactwo, różnorodność i zmienność. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji. 

Z okazji tego sympatycznego, marcowego święta w naszej szkole pojawiły się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet.

Zdjęcie klasowe 3b z okazji świętowania Dnia Kobiet, dziewczynki i nauczycielka z tulipanami

Uczniowie klasy 6D z inicjatywy Anny Ostrowskiej i Zuzanny Ćwiklińskiej zorganizowali zbiórkę charytatywną karmy oraz rzeczy przydatnych zimą w schronisku w psich budach. Mimo pandemii i naszej nieobecności w szkole – zebraliśmy sporą ilość karmy. W sobotę 6 lutego zawiozłyśmy nasze dary do schroniska – wielka radość obdarowanych i darczyńców. Na tym nie koniec – dziewczynki pod opieką rodziców mogły wyprowadzić psiaki na spacer. Duże zaangażowanie i poświęcony czas dla zwierząt na pewno zaprocentują. Nie była to jednorazowa akcja, bowiem w kolejną sobotę 13.02 znów byłyśmy w schronisku spacerując z psami. Dziewczynki z klasy 6D dzielnie wspomagała Tatiana Kazanowska z klasy 3C, która też przyłączyła się do sobotnich wizyt w schronisku. Mamy już swoje ulubione psy do wyprowadzania. Następna sobota przed nami. Nasze działanie na rzecz zwierząt wpływa na odwiedziny w schronisku kolejnych osób z klasy. Dziękujemy za zaangażowanie, poświęcony czas i pomoc rodziców w organizowaniu akcji - mamy nadzieję, że będzie ona trwała.

Przy schronisku - Ania, Tatiana i wychowawczyni 6D z przywiezionymi darami

Zdjęcia uczniów klasy 1b oraz wychowawcy w świątecznych aranżacjach

Uczniowie klasy 2a przystąpili w tym roku szkolnym do projektu "Zamiana miejsc", w którym chodzi o to, że to właśnie uczniowie wcielają się w rolę nauczyciela i samodzielnie lub w grupach 2, 3 osobowych prowadzą lekcje. Mieliśmy już okazję poznać pasję Filipa, Marcela i Szymona, którą jest piłka nożna. Dzięki Zosi dowiedzieliśmy się, jak żyją chomiki, a Staś zainspirował nas swoją kolekcją LEGO. Lenka i Julia wprowadziły nas w świat wiewiórek, a Maja wytłumaczyła nam zasady gry Minecraft. Wszystkie zajęcia prowadzone są w profesjonalny sposób. Uczniowie przygotowują prezentacje multimedialne, filmiki, zdjęcia oraz dodatkowe karty pracy dla każdego ucznia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

Uczniowie klasy 2a prezentują się w maskach - szablon chomika, które przygotowali wg wskazówek Zosi

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com