Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

A A A

Zdjęcia uczniów klasy 1b oraz wychowawcy w świątecznych aranżacjach

Uczniowie klasy 2a przystąpili w tym roku szkolnym do projektu "Zamiana miejsc", w którym chodzi o to, że to właśnie uczniowie wcielają się w rolę nauczyciela i samodzielnie lub w grupach 2, 3 osobowych prowadzą lekcje. Mieliśmy już okazję poznać pasję Filipa, Marcela i Szymona, którą jest piłka nożna. Dzięki Zosi dowiedzieliśmy się, jak żyją chomiki, a Staś zainspirował nas swoją kolekcją LEGO. Lenka i Julia wprowadziły nas w świat wiewiórek, a Maja wytłumaczyła nam zasady gry Minecraft. Wszystkie zajęcia prowadzone są w profesjonalny sposób. Uczniowie przygotowują prezentacje multimedialne, filmiki, zdjęcia oraz dodatkowe karty pracy dla każdego ucznia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

Uczniowie klasy 2a prezentują się w maskach - szablon chomika, które przygotowali wg wskazówek Zosi

30 września, jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Tym razem chłopcy z klasy 2a otrzymali od dziewczynek świetny upominek w postaci kubka ze swoim imieniem. Ten dzień spędziliśmy w klasie na seansie filmowym. Czuliśmy się jak w prawdziwym kinie. Nie zabrakło nawet popcornu, który każdy uczeń przygotował samodzielnie. To był naprawdę wyjątkowy dzień.

Zdjęcie klasowe 2a, chłopcy prezentują otrzymane z okazji Dnia Chłopaka kubki

Jak co roku we wrześniu odwiedzili naszą szkołę funkcjonariusze policji. Przypomnieli uczniom klas pierwszych podstawowe zasady poruszania się po ulicach. Nasi goście uświadomili dzieciom, jak ważną sprawą jest zachowanie bezpieczeństwa i znajomości ruchu drogowego.
Na zakończenie spotkania, dzieci otrzymały od policjantów drobne, ale jakże ważne upominki – książeczki edukacyjne oraz odblaski, które z pewnością zwiększą ich widoczność na drodze.

"Dzień Kropki" to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa. "Kropka" to napisana oszczędnym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy w własne możliwości. Ta opowieść poruszyła serca wielu ludzi, dzięki niej rozmawiamy o talentach drzemiących w każdym z nas. Książka stała się inspiracją do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).
Od kilku lat również w naszej szkole w Dniu Kropki uczniowie klas I-III rozmawiają o swoich talentach i mocnych stronach,  a na pamiątkę pierwszej kropki Vashti powstają kolorowe, kropkowe dzieła sztuki.

Klasy I-III prezentują swoje prace wykonane z okazji szkolnych obchodów Dnia Kropki