Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

Grudzień, większości z nas, kojarzy się ze śniegiem, z zimą, Mikołajem i ze świętami. Pogoda niestety nam nie dopisała, ale nastrój świąteczny owszem. 6 grudnia uczniów odwiedził Święty Mikołaj... Nie mieliśmy okazji go zobaczyć, bo był za krótko - zdążył tylko zostawić prezenty i pojechał dalej... A ostatni dzień szkoły przed świętami uczniowie spędzili bardzo uroczyście. Najpierw mieliśmy okazję uczestniczyć w świątecznym apelu przygotowanym przez uczniów naszej szkoły, a później, dzięki pomocy rodziców, mieliśmy pierwszą, wspólną, klasową wigilijkę. Dzieliliśmy się opłatkiem, zjedliśmy potrawy wigilijne, śpiewaliśmy kolędy, ozdabialiśmy ciasteczka własnej produkcji i graliśmy w zręcznościową grę. Był to bardzo miły dzień!

Zajęcia rozwijające kreatywność w klasie 3c to czas, w którym uczniowie zmieniają się w nauczyciela i samodzielnie lub z pomocą rodziców, prowadzą lekcje. Dzięki temu w ostatnim miesiącu nauczyliśmy się robić slimy czyli puszyste masy plastyczne, które powstają z pianki do golenia i płynu do płukania tkanin. Są one świetną zabawą nie tylko dla naszych uczniów. Poznaliśmy kolejną pasję Pawła - szachy. Paweł objaśnił nam zasady gry i mieliśmy okazję zagrać w szachy jak prawdziwi gracze, z zegarkiem na stole. Nadia opowiedziała nam o fascynującym świecie patyczaków, a Tadzio nauczył nas kodować przez zabawę. Poznaliśmy jego robota z Lego, który tańczył, śpiewał i stepował. Na koniec wystąpił dla nas Piotruś, który rewelacyjne gra na perkusji! Siła dźwięku była tak głośna, że panie z sal obok prosiły o szybsze skończenie lekcji...

20 grudnia klasa dwujęzyczna 7d uczestniczyła w warsztatach w języku angielskim zorganizowanych w Katowicach, pt. "Amerykańska i brytyjska wersja języka angielskiego" oraz "Święta Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii i Północnej Ameryce".  Zajęcia prowadziła niezwykle charyzmatyczna Jo Szoke, która wiele lat spędziła w Kanadzie, a obecnie mieszka na Węgrzech.  Joe w zabawny i interaktywny sposób zwróciła uwagę na kilka odmian języka angielskiego. Każda  osoba ucząca się języka obcego powinna mieć świadomość jego różnorodności.
W drugiej części Joe opowiedziała o sposobie spędzania świąt Bożego Narodzenia w krajach anglojęzycznych. Wspólne gry i zabawy językowo-kulturoznawcze dały dużo radości i wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Grudzień to piękny miesiąc, przepełniony magią, kojarzący się ze Świętami i zimą. Uczniowie klasy 2c spędzili ten czas w wyjątkowy sposób.

16 grudnia klasa VII d dwujęzyczna uczestniczyła w zajęciach otwartych  z języka angielskiego w Opolu. Spotkanie  poprowadził  Amerykanin - p. Jeff Hamblen, wykładowca na wydziale filologii angielskiej z kulturoznawstwa oraz historii USA.
W czasie zajęć uczniowie  doskonalili swoje umiejętności rozumienia ze słuchu z języka angielskiego i poszerzyli swoją wiedzę o Stanach Zjednoczonych.