Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

A A A

W minionym tygodniu uczniowie klasy 1a i 1b udali się na wycieczkę do Katowic, a dokładnie do "Bajki Pana Kleksa". Szybko okazało się, że to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Miejsce, które oczarowało wszystkich uczestników wycieczki...
Bajka Pana Kleksa z jednej strony jest centrum nauki i doświadczeń, a z drugiej kreatywnym miejscem do zabawy. To miejsce, gdzie nauka staje się zabawą, a zabawa nauką inspirującą do odkrywania świata. Pięknie zaaranżowana przestrzeń podzielona na 8 stref zabrała nas w fantastyczną podróż. Dzieci wykonywały zadania i korzystały z przygotowanych dla nich atrakcji. Podczas całego pobytu towarzyszyły nam ogromne emocje. Pan Kleks, podobnie jak w książkowej Akademii, zabrał dzieci w podróż śladami swoich przygód i pokazał, że zdobywanie wiedzy może być pasjonującym przeżyciem… Ani przez chwilę nie było czasu na nudę. Dzieci były zachwycone, buzie miały uśmiechnięte, a na nosie pojawiły się...piegi!

Czary mary w pracowni chemicznej - wywołujemy ducha.

Owoce i warzywa są wdzięcznym materiałem, który można wykorzystać na wiele sposobów. My postanowiliśmy z nich stworzyć elementy dekoracyjne. Zorganizowaliśmy warsztaty, w czasie których samodzielnie wykonaliśmy owocowo-warzywne figurki zwierząt. Z dużym zaangażowaniem stworzyliśmy sowy, pingwiny, myszki, jeże, delfiny, węże, żółwie... To była świetna zabawa! Na koniec z wielkim apetytem skonsumowaliśmy te pyszne, zdrowe, cudne przekąski.
Takie zajęcia świetnie rozwijają kreatywność, doskonalą zdolności manualne, ćwiczą precyzję i staranność, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, a także uczą cierpliwości i koncentracji.

Uczniowie klasy 5a i ich warzywno-owocowe zwierzaki

Na kółku plastycznym atmosfera walentynkowa. Nauka wycinania serc i tworzenia kompozycji. Powstały zakochane słonie oraz "sercowe" koty. Pracę umilała romantyczna muzyka oraz żywe rozmowy na temat zbliżającego się dnia zakochanych. 

Dzieci z wykonanymi pracami - kotami

9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji zorganizowaliśmy klasowe warsztaty tworzenia tego uwielbianego na całym świecie przysmaku.
Każdy przygotował pizzę według własnej, unikatowej receptury i pomysłu. Oprócz klasycznych składników i kształtów pojawiły się również  niekonwencjonalne składniki i nietypowe kształty. Oryginalną propozycją była pizza z czekoladą i pizza w kształcie serca - obie mogą być inspiracją na zbliżające się Walentynki...
Miłym akcentem było zorganizowanie przez naszych chłopców kiermaszu (z pizzą w roli głównej) dla całej społeczności szkolnej. Uzbieraną kwotę chłopcy planują przeznaczyć na niespodziankę dla swoich koleżanek z klasy. Wspaniała inicjatywa!
To były świetne warsztaty, na których mogliśmy kreować, degustować, cieszyć się smakiem i radosnymi chwilami.

Na stole leżą różne rodzaje pizzy przygotowane przez uczniów klasy 5a, gotowe do wstawienia do piekarnika

Czterdzieści dni po Wigilii Bożego Narodzenia, 2 lutego obchodzi się ciekawe święto we Francji.  Znane jest pod kilkoma nazwami, pierwsza nazwa to la Chandeleur, pochodzi od Święta Świec, mówi się o nim też Święto Światła. Obecnie najczęściej jest to dzień naleśników - jour des crepes. W tym dniu wszyscy smażą i jedzą naleśniki. Nie inaczej było w naszej szkole. Na zajęcia języka francuskiego przygotowałam naleśniki oraz słodkie dodatki. Oto fotorelacja z zajęć.

Naleśniki i nazwa święta w języku francuskim

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com