Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

Uczniowie klasy Ia wybrali się do Domu Kultury Chemik na przedstawienie teatralne pt: "Shrek – baśń o tolerancji". Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy niezbyt urodziwego, ale zabawnego ogra Shreka, który musiał uwolnić piękną księżniczkę Fionę ze szponów strasznego smoka. Uczniowie podziwiali występy aktorów, wspaniałą scenografię i niezwykłe efekty specjalne. W przedstawieniu występowały również postaci z innych bajek, np. Czerwony Kapturek czy wilk. Opowieść o Shreku zawiera przesłanie o tolerancji, poszanowaniu inności oraz wierze we własne możliwości.

Klasa 1c przed udziałem w apelu z okazji Święta Niepodległości wykonała własnoręcznie  biało-czerwone kotyliony, które potem ozdobiły strój galowy każdego dziecka. Podczas zajęć rozmawialiśmy na temat symboli narodowych Polski. Do zeszytu dzieci wkleiły informację o nich. Uczniowie pokolorowali również godło Polski, które ozdabia gazetkę klasową.

W ramach ogólnopolskiego projektu "Czytam z klasą, lekturki spod chmurki" uczniowie klasy Ia zaprosili do szkoły gościa, który przeczytał nam fragment lektury. Była to mama naszych bliźniaków, Filipa i Marcela - Pani Magdalena Kondraciuk. Książka okazała się tak ciekawa, że w ciągu jednej godziny przeczytaliśmy ją prawie całą! Z niecierpliwością czekamy na kolejne lektury...

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku. I taki jest dzień 1 listopada, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wspominamy i tęsknimy.
31 października uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią wybrali się na cmentarz Żołnierzy Radzieckich. Okres przed dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy od nas odeszli, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych. Nasze wyjście poprzedziła rozmowa dotycząca odpowiedniego zachowania się na cmentarzu. Uczniowie zapalili znicze poległym żołnierzom, zachowując przy tym spokój i powagę.

Uczniowie klasy Ia biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki". Projekt ma na celu między innymi rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania. Podczas trwania projektu, poza czytaniem lektur, uczniowie mają do wykonania kilka zadań. Pierwszym z nich było pokolorowanie pierwszej strony swojego lekturnika. Następnym zadaniem, które wykonali uczniowie Ia, było samodzielne zrobienie zakładki do książki. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z wykonywaniem tych zadań. Z niecierpliwością czekamy na następne...