Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

A A A

W przededniu ferii zimowych Adaś i Hania wykazali inicjatywę i przeprowadzili lekcję kreatywną pod hasłem „Walentynki z Hanią i Adamem”. Przygotowali ciekawostki na temat Dnia Świętego Walentego – patrona zakochanych. „Miłość” w rozumieniu trzecioklasistów to także szacunek, ciepło, przyjaźń, zrozumienie, serdeczność…  

W czasie zajęć Hania i Adaś zadbali o pogodny i radosny nastrój. Dzieci oprócz zdobytej solidnej dawki wiedzy, wykonały z pomocą prowadzących zajęcia kartki z życzeniami dla najbliższych oraz wzięli udział w zabawie tematycznej "raz, dwa, trzy przytul mnie". Każdy otrzymał ciastko z wróżbą i słodki łakoć, czyli to, co dzieci lubią najbardziej…

18 stycznia klasy 2a oraz 3a wybrały się na wycieczkę do planetarium w Chorzowie. Uczniowie oraz opiekunowie uczestniczyli w dwulekcyjnych zajęciach "Królestwo planet". Czy Wielki Wóz jest gwiazdozbiorem? Dlaczego nie możemy lądować na Jowiszu? Na te i wiele innych pytań otrzymaliśmy ciekawe odpowiedzi. 

Klasa 2a przed budynkiem planetarium.

Zajęcia kreatywne w klasie 3c to lekcje, w których to uczeń staje po "drugiej stronie biurka" i ma stworzoną okazję, aby zaprezentować samego siebie. To czas, kiedy dzieci opowiadają o swoich pasjach i zainteresowaniach. Samodzielne wystąpienie to dla ucznia wielka chwila. Taka prezentacja uczy krytycznego i twórczego myślenia, a także współpracy w zespole, w którym aktualnie dany uczeń/uczniowie pełnią rolę przewodnika czy lidera, gdyż  opowiadają o tym, czym się interesują, na czym się znają. Prowadzenie lekcji przez uczniów uczy ich większego zaangażowania w proces uczenia się. Wyszukiwanie informacji, gromadzenie notatek, wymyślanie zagadek, quizów czy przygotowanie projekcji multimedialnych – kształcą ucznia na wielu płaszczyznach.

Dziewczynki prezentują własnoręcznie wykonane lampiony i zachęcają uczniów do ich wykonania.

Misie towarzyszą nam w całym życiu - od dzieciństwa aż po dorosłość. Stanowią symbol tego, co dobre, ciepłe i delikatne. Są towarzyszami w świecie beztroskiej zabawy oraz powiernikami największych sekretów i tajemnic. Pluszowe misie to jednak przede wszystkim najwierniejsi przyjaciele dzieci, dlatego święto chętnie jest celebrowane przez najmłodszych. Uczniowie klasy 3c z radością przyjęli informację, że 25 listopada dla pluszowych przyjaciół czeka honorowe miejsce w naszej klasie. Tematyka przygotowanych na ten dzień zajęć była również poświęcona misiom. Malowaliśmy i opisywaliśmy misie, a także liczyliśmy baryłki miodu. Nasi przyjaciele towarzyszyli nam również w zajęciach ruchowych i podczas obiadku. Ten czas był niesamowity. Na zakończenie wszyscy zgodnie śmiało mogliśmy stwierdzić, że niezależnie od wieku trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez "Pluszowego Misia".

30 listopada w godzinach popołudniowych odbyły się w klasie 3c zabawy andrzejkowe. Uczniowie zaglądali w przyszłość sprawdzając co ich czeka. Dzieci przebijały serduszka, kręciły kołem fortuny, słuchały mowy kwiatów, czarowały cieniami. Wróżb i zabaw było wiele. Wszyscy razem świetnie się bawiliśmy. Przepowiednie potraktowaliśmy z przymrużeniem oka, a wróżby miały charakter iście zabawowy. Klasowe spotkanie zostało perfekcyjnie zaplanowane i zorganizowane. O odpowiednie stroje i akcesoria zadbały mamusie uczniów. Wyczarowały także słodkości i łakocie, a na kolację uwielbianą przez wszystkich pizzę. Ciekawe pomysły sprawiły, że ten dzień stał się wyjątkowy. Wszyscy mogliśmy oderwać się od rzeczywistości oraz przenieść w świat marzeń i fantazji.

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com