Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

A A A

3 czerwca był dla uczniów klasy 2c dniem pełnym wrażeń. Z okazji Dnia Dziecka cała klasa wybrała się do kawiarni Cafe Vienna na pyszne lody. Zimny deser sprawił dzieciom ogromną radość. Po smacznym poczęstunku klasa z uśmiechami na twarzach i z zadowoleniem pomaszerowała na teren swojego ulubionego placu zabaw na Osiedlu Piastów.

Sześć uczennic siedzi w kawiarni i je lody, w tle widać kilku innych uczniów tej samej klasy.

W dniach 07.05-08.05.2024r. klasy 2a, 2b oraz 2c wzięły udział w ekscytującej wycieczce do Pokrzywnej, malowniczego centrum turystycznego Gór Opawskich. Dwudniowy program pełen był atrakcji, które dostarczyły uczniom nie tylko wiedzy, ale również mnóstwo radości i wrażeń.
Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Zaginione Miasteczko Rosenau. Pani przewodnik zaprezentowała fascynujące historie o wydobywaniu złota w okolicy i przedstawiła legendy związane z tym miejscem. Zaginione Miasteczko Rosenau oferowało mnóstwo aktywności, z których wszyscy chętnie korzystali. W Parku Żywiołów uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o sile natury, a w Ogrodzie Wody bawić się interaktywnymi instalacjami. Nie zabrakło emocji i wrażeń podczas korzystania z parku linowego, karuzeli oraz seansu w kinie 7D.
Drugiego dnia odbyła się wędrówka po górach, podczas której uczniowie mogli podziwiać piękne krajobrazy i dowiedzieć się więcej o lokalnej florze i faunie. Trasa prowadziła przez malownicze szlaki, dostosowane do możliwości młodych turystów. Wędrówka była nie tylko okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale także do nauki i integracji.
Te dwa dni pełne przygód i atrakcji na pewno pozostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników. Wycieczka do Pokrzywnej była nie tylko okazją do nauki i zabawy, ale także do zacieśnienia więzi wśród wszystkich uczniów klas drugich.

Uczniowie klas drugich stoją przed budynkiem Kompleksu Hotelowego Chrobry i słuchają opowiadań przewodnika na temat legend związanych z okolicą, w tle piękna fontanna.

Jak dbać o naszą planetę jednocześnie dobrze się bawiąc i twórczo pracując? Uczniowie z klasy 2a znają odpowiedź! Wystarczy trochę zużytych opakowań, które miały trafić do  śmietnika, tubka kleju i moc wyobraźni. W taki właśnie sposób, w piątek na zajęciach rozwijających kreatywność powstały roboty, komputery, organizery, eko-ludki i inne ciekawe zabawki z recyklingu.

Uczniowie tworzą swoje prace techniczne.

W naszej klasie 3a mamy bardzo zdolnych uczniów. Niejednokrotnie stają się oni ekspertami i prowadzą lekcje. Uczą nas języków obcych - tak jak Marcin czy Milana. Oskar wykonał makietę Układu Słonecznego, która była bardzo realistyczna. Opowiedział wiele ciekawostek i prowadził zajęcia o kosmosie również dla młodszych koleżanek i kolegów. "Krzysztof Kolumb i jego odkrycia" to lekcja prowadzona przez Mateusza oraz Marcina. Tych dwoje uczniów to również utalentowani geografowie - przedstawili nam regiony Polski i ich florę oraz faunę. Każda z prezentacji była przygotowana bardzo profesjonalnie i towarzyszyły jej rekwizyty, wykonane ilustracje czy zabawy tematyczne.

 Chłopcy i makieta statku Krzysztofa Kolumba.

Uczniowie klasy 1a w przedświąteczną środę udali się do Muzeum Ziemi Kozielskiej. Mieli ogromną przyjemność uczestniczyć w warsztatach pod hasłem "Wielkanoc na Śląsku dawniej i dziś". Dzieci poznały tradycje i obyczaje jakie były kultywowane przed laty.
Obecnie, wraz z postępem cywilizacyjnym, wiele z tych barwnych zwyczajów zostało niestety już zapomnianych. Część z nich jednak pozostała i o nich z ciekawością posłuchały dzieci. Uwieńczeniem prelekcji były warsztaty plastyczno-techniczne, podczas których dzieci wykonały piękne, kwieciste koszyczki.

Zdjęcie grupowe w jednej z sal muzealnych.

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com