5 marca 2024r. klasa 3b uczestniczyła w otwarciu  wystawy w Muzeum Ziemi Kozielskiej. Uczniowie poznali legendę o "Trzech braciach Kozłach", a następnie uroczyście przecięli wstęgę i uczestniczyli w otwarciu wystawy prezentującej życie w czasach średniowiecza w kozielskim grodzie. Dzieci z uwagą wysłuchały ciekawostek dotyczących dawnych dziejów naszego miasta i chętnie odkrywały historię braci Kozłów. Podczas pobytu w muzeum uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, w czasie których stworzyli własną wersję kozielskiej legendy. Piękne, samodzielnie wykonane makiety dawnego grodu zostały przywiezione do naszej szkoły i będą zaprezentowane uczniom pozostałych klas.

Dzieci podczas pracy plastycznej robią makietę grodu

Dzieci podczas warsztatów plastycznych

Dzieci podczas pracy plastycznej

Dziewczynka rozmawia z reporterką radia DOXA