W minionym tygodniu uczniowie klasy 1a i 1b udali się na wycieczkę do Katowic, a dokładnie do "Bajki Pana Kleksa". Szybko okazało się, że to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Miejsce, które oczarowało wszystkich uczestników wycieczki...
Bajka Pana Kleksa z jednej strony jest centrum nauki i doświadczeń, a z drugiej kreatywnym miejscem do zabawy. To miejsce, gdzie nauka staje się zabawą, a zabawa nauką inspirującą do odkrywania świata. Pięknie zaaranżowana przestrzeń podzielona na 8 stref zabrała nas w fantastyczną podróż. Dzieci wykonywały zadania i korzystały z przygotowanych dla nich atrakcji. Podczas całego pobytu towarzyszyły nam ogromne emocje. Pan Kleks, podobnie jak w książkowej Akademii, zabrał dzieci w podróż śladami swoich przygód i pokazał, że zdobywanie wiedzy może być pasjonującym przeżyciem… Ani przez chwilę nie było czasu na nudę. Dzieci były zachwycone, buzie miały uśmiechnięte, a na nosie pojawiły się...piegi!

Czary mary w pracowni chemicznej - wywołujemy ducha.

Uczniowie klas 1a i 1b na zbiórce przed wycieczką w holu głównym szkoły.

Uczniowie klasy 1b z wizytą w Podwodnym świecie Królowej Aby

"Dzieci

Pomagamy wyleczyć chore sprzęty - składamy różne kształty.

Uczymy się poprzez zabawę, czyli jak działa powietrze.

Uczniowie klasy 1a z wizytą w Psim raju, czyli wesoły tor przeszkód.

Uczymy się czytać mapy i wiązać supły na linach.

Dzieci szukają ukrytych czarodziejskich przedmiotów Pana Kleksa.

Uczniowie klasy 1a przeszukują szuflady w poszukiwaniu czarodziejskiego guzika.

Wspólna zabawa w Królestwie Królowej Aby.