Owoce i warzywa są wdzięcznym materiałem, który można wykorzystać na wiele sposobów. My postanowiliśmy z nich stworzyć elementy dekoracyjne. Zorganizowaliśmy warsztaty, w czasie których samodzielnie wykonaliśmy owocowo-warzywne figurki zwierząt. Z dużym zaangażowaniem stworzyliśmy sowy, pingwiny, myszki, jeże, delfiny, węże, żółwie... To była świetna zabawa! Na koniec z wielkim apetytem skonsumowaliśmy te pyszne, zdrowe, cudne przekąski.
Takie zajęcia świetnie rozwijają kreatywność, doskonalą zdolności manualne, ćwiczą precyzję i staranność, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, a także uczą cierpliwości i koncentracji.

Uczniowie klasy 5a i ich warzywno-owocowe zwierzaki

Pingwin wykonany z bakłażana

Sowa zrobiona z jabłek

Uczennice klasy 5a i ich brokułowy pudel