Uczniowie klasy 1a w przedświąteczną środę udali się do Muzeum Ziemi Kozielskiej. Mieli ogromną przyjemność uczestniczyć w warsztatach pod hasłem "Wielkanoc na Śląsku dawniej i dziś". Dzieci poznały tradycje i obyczaje jakie były kultywowane przed laty.
Obecnie, wraz z postępem cywilizacyjnym, wiele z tych barwnych zwyczajów zostało niestety już zapomnianych. Część z nich jednak pozostała i o nich z ciekawością posłuchały dzieci. Uwieńczeniem prelekcji były warsztaty plastyczno-techniczne, podczas których dzieci wykonały piękne, kwieciste koszyczki.

Zdjęcie grupowe w jednej z sal muzealnych.

Chłopcy z klasy 1a grzecznie jadą autobusem.

Uczniowie klasy 1a grzecznie słuchają opowieści pracownika Muzeum Ziemi Kozielskiej.

Grupa dziewcząt wykonuje kwiecisty koszyczek.

Dzieci z dużą uwagą wykonują zadanie plastyczno-techniczne.