Wszyscy czekaliśmy z utęsknieniem na nadejście upragnionej wiosny. To czas, gdy przyroda budzi się do życia. Otaczający nas świat staje się pełen kolorów, a promienie słońca coraz mocniej nas rozpieszczają. W tym wyjątkowym okresie nie sposób nie cieszyć się wspólnie z naszymi najmłodszymi, dlatego też od samego rana zachęcaliśmy dzieci do wspólnego celebrowania przybycia wiosny.
Wiosenny czwartek był niezwykle kolorowy. Każda klasa pionu 1-3 miała przypisany "wiosenny kolor". Korytarze mieniły się wszystkimi kolorami tęczy. Było gwarno i wesoło. Uczniowie tego dnia uczestniczyli w warsztatach, podczas których mieli możliwość tworzenia kolorowych, wiosennych dekoracji, takich jak kwiaty z papieru, motyle, kolorowe tęcze. Odbyły się zajęcia kulinarne w czasie których dzieci przygotowywały wiosenne kanapki, koktajle, desery. Dzieci brały udział w zajęciach praktycznych – sadzenie kwiatów cebulowych oraz sianie rzeżuchy. Parapety w klasach zamieniły się w małe ogrody. Podsumowanie działań klasowych był wspólny przemarsz naszym osiedlem. Dzieci wyposażone w kolorowe kwiaty, balony, machajki dzielnie maszerowały w poszukiwaniu Pani Wiosny. Mieszkańcy gromko nam wiwatowali. Uśmiech i słońce towarzyszyły nam przez cały czas. Po powrocie do klas czekała na nas niespodzianka od Pani Wiosny. Teraz mamy już pewność, że jest i zostanie z nami na dłużej. W podziękowaniu za piękny i słoneczny dzień każda klasa wykonała portret Pani Wiosny w swoim kolorze. Galeria prac zachwyca!

Kolaż ze zdjęć wszystkich klas 1-3 i ich przygotowanie do powitania wiosny.

Zdjęcie grupowe kilku klas w asyście Marzanny przed wejściem do szkoły.

Zdjęcie grupowe wszystkich klas 1-3 na placu szkolnym.

Przemarsz Osiedlem Piastów - wiwatowanie, śpiewanie, nawoływanie Wiosny.

Korowód Wiosenny prowadzony przez starsze uczennice i Marzankę.

Klasa 1a solidaryzuje się tego dnia z osobami z Zespołem Downa.

Uczniowie klasy 2a zakładają hodowlę roślin.

Klasa 3b na zajęciach kreatywnych wykonała tęczę.

Przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego z klasy 2c jako wysłannicy Pani Wiosny przekazali każdej klasie kwiaty.

W klasie 1b małe łasuchy przygotowały wiosenne kanapki.

Dzieci z klasy 1c posiały rzeżuszkę.

Klasa 2b przygotowuje piękne plakaty wiosenne.

Klasa 3a dumnie prezentuje przypisany im kolor - w tej klasie dominował kolor różowy.

Pierwszy dzień Wiosny to także dzień gier i zabaw planszowych.

Radosne, wesołe i wiosennie udekorowane dziewczynki pozują do zdjęcia.