Po raz kolejny, już ósmy, w całym kraju odbyła się akcja "Narodowe czytanie" pod patronatem Pary Prezydenckiej.
Włączył się w nią również powiat kędzierzyńsko-kozielski, w tym Nasza Szkoła. W piątek  6 września na scenie plenerowej im. Teresy Haremzy w parku nad Odrą z arcydziełami polskiej nowelistyki mierzyli się znani mieszkańcy, przedstawiciele samorządu miasta i powiatu, parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnych mediów i organizacji pozarządowych, sportowcy oraz uczniowie szkół. Byli to m.in. Prezydent Miasta Sabina Nowosielska, prezes ZAKS-y Sebastian Świderski, dyrektor MOK-u Piotr Gabrysz i inni. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6D: Jakub Donakiewicz, Łukasz Gucwiński i Michał Kałamaga. Chłopcy iście po mistrzowsku poradzili sobie z trudnym tekstem Brunona Schulza "Mój ojciec wstępuje do strażaków" pochodzącym z tomu "Sanatorium pod Klepsydrą".
Kolejny raz mogliśmy się przekonać o tym, jak piękna i bogata  jest nasza ojczysta mowa.

Tekst napisali: Jakub Donakiewicz, Łukasz Gucwiński i Michał Kałamaga