W ramach zajęć koła turystycznego 19 listopada uczniowie pojechali do Raszowej, by poznać alpaki. Tę niecodzienną hodowlę prowadzi pani Karolina. Właścicielka gospodarstwa hoduje 5 alpak dla celów terapeutycznych - zwierzęta pomagają dzieciom i dorosłym niwelować różne zaburzenia. Alpaki pani Karoliny są wyjątkowo łagodne i spokojne, potrafią podróżować z nią samochodem i chodzić po schodach. Nam opowiedziała o życiu tych zwierząt. Dzieci dowiedziały, że pochodzą z Ameryki Południowej, są roślinożerne, żyją do 25 lat i są hodowane dla wełny antyalergicznej. W stajni mogliśmy je głaskać, przytulać i karmić marchewkami, a później poszliśmy na spacer po lesie. Każdy mógł poprowadzić alpakę na linie. To była ciekawa wycieczka i niezapomniane spotkanie.