W marcu złożyliśmy wniosek w konkursie organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na projekt pracowni przyrodniczej. Wniosek uzyskał pozytywną akceptację i wsparcie naszego Urzędu Miasta.

5 czerwca pani dyrektor Bożena Łotecka wraz z panem wiceprezydentem Wojciechem Jagiełło odebrała w Opolu eko-czek na 50 000 zł z przeznaczeniem na urządzenie Ekopracowni.

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych czekają z niecierpliwością na rozpoczęcie prac. Chcemy, żeby już jesienią tego roku mogły się odbywać lekcje w nowej pracowni z wykorzystaniem nowych pomocy, m. in. monitora interaktywnego i zestawów badających nasze środowisko.

Dyrektor szkoły prezentuje otrzymany eko-czek.

To będzie pierwsza taka pracownia w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.