15 czerwca piętnastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym w LO II. Zwyciężył Szymon Bielański (8e), tuż za nim na II pozycji uplasował się Dawid Małek (również 8e). Niewiele zabrakło Stanisławowi Stafie (7a) by znaleźć się na podium, zajął on bowiem również wysokie IV miejsce. W kategorii dziewcząt rywalizowały dwie nasze uczennice Pola Dulęba i Wioletta Gajda (obie 6a), które zajęły kolejno II i III miejsca. „Dziewiętnastka” była niepokonana i zwyciężyła również w kategorii szkół. Cieszymy się z tak dużego zainteresowania szachami wśród młodych ludzi i serdecznie gratulujemy uczestnikom.

Reprezentanci PSP 19 z opiekunem Sybillą Bulik

Zwycięzca turnieju Szymon Bielański z klasy 8e