"Dzień Kropki" to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa. "Kropka" to napisana oszczędnym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy w własne możliwości. Ta opowieść poruszyła serca wielu ludzi, dzięki niej rozmawiamy o talentach drzemiących w każdym z nas. Książka stała się inspiracją do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).
Od kilku lat również w naszej szkole w Dniu Kropki uczniowie klas I-III rozmawiają o swoich talentach i mocnych stronach,  a na pamiątkę pierwszej kropki Vashti powstają kolorowe, kropkowe dzieła sztuki.

Klasy I-III prezentują swoje prace wykonane z okazji szkolnych obchodów Dnia Kropki

Klasy I-III prezentują swoje kropkowe prace