W dniu 4 stycznia na zajęciach języka francuskiego uczniowie klasy trzeciej obchodzili święto Trzech Króli. 6 stycznia we Francji spożywa się ciasto la galette des rois - są to płaty ciasta francuskiego zapiekane z masą migdałową, a w środku ukrywa się ziarenko fasoli. Szczęśliwemu znalazcy wróży się bogactwo, może on również założyć specjalnie przygotowaną na tę okazję koronę. W tym roku przygotowałam dwa ciasta a zatem było dwóch zwycięzców. Poniżej fotorelacja z zajęć - zapraszamy do oglądania.

Po zajęciach - pamiątkowe zdjęcie nauczyciela z uczniami

Ciasto - la galette des rois

Ciasto numer 1 - uczniowie wybierają swój kawałek

Ciasto numer 2 - uczniowie wybierają swój kawałek