9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji zorganizowaliśmy klasowe warsztaty tworzenia tego uwielbianego na całym świecie przysmaku.
Każdy przygotował pizzę według własnej, unikatowej receptury i pomysłu. Oprócz klasycznych składników i kształtów pojawiły się również  niekonwencjonalne składniki i nietypowe kształty. Oryginalną propozycją była pizza z czekoladą i pizza w kształcie serca - obie mogą być inspiracją na zbliżające się Walentynki...
Miłym akcentem było zorganizowanie przez naszych chłopców kiermaszu (z pizzą w roli głównej) dla całej społeczności szkolnej. Uzbieraną kwotę chłopcy planują przeznaczyć na niespodziankę dla swoich koleżanek z klasy. Wspaniała inicjatywa!
To były świetne warsztaty, na których mogliśmy kreować, degustować, cieszyć się smakiem i radosnymi chwilami.

Na stole leżą różne rodzaje pizzy przygotowane przez uczniów klasy 5a, gotowe do wstawienia do piekarnika

Uczennica formuje pizzę w kształcie serca

Chłopcy pozują z wykonaną przez siebie pizzą, gotową do wstawienia do piekarnika

Różne warianty pizzy