Zajęcia w pracowni krawieckiej inspirują, rozwijają, dają dużo radości. Podczas zajęć dzieci zdobywają umiejętności, które będą przydatne w życiu codziennym. Dla zdolnych i niezwykle wytrwałych uczniów, fastryga, ścieg prosty, przyszycie guzika oraz wykonanie serwetki na krosnach, nie jest już tajemnicą. Dzieci są niezwykle kreatywne, mają ogrom pomysłów.
Rozwijanie pasji związanej z szyciem, projektowaniem, to także nauka cierpliwości. Dzięki cierpliwości można na przykład łatwiej opanować złość, lepiej skupić się na trudniejszym zadaniu, dojść do wyznaczonego wcześniej celu.

Pierwszaki nawijają wełnę na czółenka tkackie.

Przyszywanie guzików nie jest nam obce.

Praca na krosnach w toku

Przyszłe projektantki mody w ferworze pracy.

Dzieci tkają na krosnach.

Maja pełna radości projektuje przytulankę.

Zosia z Milenką ozdabiają woreczki.

Dzieci w skupieniu robią serwetki na krosnach.

Dziewczyny upiększają woreczki na obuwie.

Zadowolona dziewczynka prezentuje swoją pracę

Dziewczynka prasuje materiał.