Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, które od wielu lat obchodzimy 22 kwietnia. Celem tego święta jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za nasza planetę. W tym roku w świetlicy Dzień Ziemi trwał cały tydzień. Dzieci każdego dnia coraz lepiej poznawały planetę i wszystkie jej zakamarki. Były prowadzone zajęcia edukacyjne, w czasie których dzieci dowiedziały się w jaki sposób można dbać o naszą planetę. Zaprezentowane filmy edukacyjne poruszały tematy segregacji śmieci, oszczędzania prądu i wody oraz omawiały sposoby możliwie jak najmniejszego emitowania spalin. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek oraz nauczyły się piosenek o tematyce ekologicznej. We wtorek 23 IV 2024r. odbyło się podsumowanie tygodnia obchodów Dnia Ziemi. Dzieci pracowały z globusem, sprawdzały zdobytą wiedzę w quizach, a następnie w grupach wykonały model Ziemi. Zaangażowanie uczniów było ogromne. Zajęcia uświadomiły dzieciom, jak ważne są działania związane z troską o życie na Ziemi zarówno ludzi, roślin i zwierząt.

Uczniowie oglądają film edukacyjny i słuchają piosenki o Ziemi.

Nauczyciel tłumaczy uczniom w jaki sposób wykonać model kuli ziemskiej.

Uczniowie wykonują modele Ziemi.

Prezentacja wykonanych prac.

Dzieci wyszukują miejsca na globusach.