W ostatnim tygodniu przed feriami nasi najmłodsi uczniowie z klas I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie pierwszoklasistów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie, to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę. Odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Nasi nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książki i wklejki do zeszytu. Gdy nadszedł czas na zapoznanie z regulaminem, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki, radość nowych czytelników była największa. Dziękujemy Pani Urszuli Mielczarek za przygotowanie pasowania.