Dnia 11 września 2023 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły: Lilianna Wysoczan i Adam Kruk wraz z opiekunem Anetą Knapik-Król wzięli udział w podsumowaniu ogólnopolskiej akcji PCK "Gorączka Złota", którą na terenie naszego miasta objęła honorowym patronatem prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle, Pani Sabina Nowosielska. W Urzędzie Miasta, wszystkim placówkom biorącym udział w akcji, wręczone zostały podziękowania.

Pamiątkowe zdjęcie przedstawicieli naszej szkoły z prezydentem naszego miasta oraz z dyrektorem opolskiego oddziału PCK

Na sali obrad rady miasta - uczestnicy biorący udział w uroczystości PCK posumowującej akcję Gorączki Złota

Lilka i Adam przed wejściem do Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu

Zdjęcie podziękowania - treść tekstu poniżej

tekst z obrazka powyżej:

"Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu." - Mikołaj Gogol

Składam serdeczne podziękowania za udział w akcji "Gorączka Złota". To kolejna edycja wspaniałej inicjatywy prowadzonej od wielu lat przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kędzierzynie-Koźlu na terenie naszego miasta i powiatu. Dziękuję za wsparcie finansowe i ludzi dobrej woli. Ta bezinteresowna pomoc jest w dzisiejszym świecie bezcenna, bo stanowi dowód  na życzliwość i empatię dla drugiego człowieka. Za pomoc potrzebującym w spełnianiu ich marzeń składam serdeczne podziękowania i słowa uznania.

Z wyrazami szacunku Prezydent Miasta Sabina Nowowsielska

Kędzierzyn-Koźle, 11 września 2023